Dakar

Al Attiyah holtversenyben a prológ élén

Ahogy tavaly, úgy idén is meglepetéssel indult a Dakar az autós mezőny számára, hiszen Nasser Al Attiyah és Brian Baragwanath azonos időt autózva volt a leggyorsabb a prológon.

 
Sokáig úgy tűnt a szaúdi Dakar autós prológján, hogy a Toyota elsöprő fölénnyel nyer, aztán megérkezett egy dél-afrikai páros.
 
A 11 km-es prológon Nasser Al Attiyah és Brian Baragwanath is egyformán 5:48 perces időt ért el, így holtversenyben nyerték a szakaszt.
 
Az élen állókat három toyotás követte, sorrendben Yazeed Al Rajhi, Jakub Przygonski és Bernhard Ten Brinke.
 
A Mini csapat legjobb eredménye Orlando Terranova nevéhez fűződik, aki hatodik lett a bemelegítő szakaszon.
 
Kiválóan kezdett a 2013-as Veszprém Rallyról ismerős dél-afrikai Henk Lategan, aki első Dakarján a hetedik idővel nyitott.
 
Carlos Sainz címvédőként egy 28. idővel kezdett.
 
Az autós mezőny egyetlen magyar indulója Szalay Balázs Bunkoczi Lászlóval az oldalán 1:38 perccel maradt el a legjobb eredménytől.
A prológ eredménye
1 #301 Nasser Al Attiyah (QAT) Matthieu Baumel (FRA) TOYOTA Gazoo Racing 00:05:48
2 #339 Brian Baragwanath, Taye Perry (ZAF)                    Century Racing CENTURY 00:05:48
3 #303 Yazeed Al Rajhi (ARE) Dirk Von Zitzewitz (GER)  Overdrive TOYOTA 00:05:56
4 #307 Jakub Przygonski (POL) Timo Gottschalk (GER) Orlen Team/Overdrive TOYOTA 00:06:00
5 #306 Bernhard Ten Brinke (NED) Tom Colsoul (BEL)  Overdrive TOYOTA 00:06:02
6 #309 Orlando Terranova, Bernardo Graue (ARG)          X-Raid Team MINI 00:06:02
7 #332 Henk Lategan, Brett Cummings (ZAF)                  TOYOTA Gazoo Racing 00:06:03
8 #310 Khalid Al Qassimi (ARE), Xavier Panseri (FRA)   Abu Dhabi Racing PEUGEOT 00:06:04
9 #308 Mathieu Serradori (FRA) Fabian Lurquin (BEL)  SRT Racing CENTURY 00:06:04
10 #305 Sébastien Loeb (FRA) Daniel Elena (MCO)      Bahrain Raid Xtreme HUNTER 00:06:05
11 #312 Martin Prokop, Viktor Chytka (CZE)                  Benzina Orlen Team FORD 00:06:05
12 #317 Vladimir Vasilyev (RUS) Dmitro Tsyro (UKR)   X-Raid Team MINI 00:06:05
13 #355 Alabdalali Saleh, Mohammed Alnaim (SAU)   Yazeed Racing HUMMER 00:06:06
14 #302 Stéphane Peterhansel, Edouard Boulanger (FRA) X-Raid MINI JCW Team 00:06:07
15 #311 Nani Roma (ESP) Alexandre Winocq (FRA)   Bahrain Raid Xtreme HUNTER 00:06:07
16 #316 Yasir Seaidan (ARE), Alexey Kuzmich (RUS) SRT Racing CENTURY 00:06:07
17 #334 Ricardo Porem, Jorge Monteiro (POR)          BORGWARD Rally Team 00:06:07
18 #304 Giniel De Villiers (ZAF) Alex Haro Bravo (ESP) TOYOTA Gazoo Racing 00:06:08
19 #325 Vaidotas Zala (LTU), Paulo Fiuza (POR)       Agrorodeo MINI 00:06:08
20 #358 Marcelo Tiglia Gastaldi, Lourival Roldan (BRA) Century Racing CENTURY 00:06:11
21 #320 Benediktas Vanagas (LTU) Filipe Palmeiro (POR) Inbank TOYOTA Gazoo Racing Baltics 00:06:11
22 #323 Denis Krotov (RUS) Oleg Uperenko (LVA)   MSK Rally Team MINI 00:06:18
23 #313 Erik Van Loon (NLD) Sébastien Delaunay (FRA) Overdrive TOYOTA 00:06:19
24 #335 Guilherme Spinelli, Youssef Haddad (BRA) X-Raid Team MINI 00:06:19
25 #328 Miroslav Zapletal (CZE) Marek Sykora (SVK) Offroadsport FORD 00:06:20
26 #330 Shameer Variawa, Dennis Murphy (ZAF)    TOYOTA Gazoo Racing 00:06:21
27 #361 Binglong Lu, Wenke Ma (CHN)                      BAIC Orv 00:06:23
28 #300 Carlos Sainz, Lucas Crus (ESP)                     X-Raid MINI JCW Team 00:06:24
29 #338 Tomas Ourednicek, David Kripal (CZE)       Ultimate Dakar TOYOTA 00:06:26
30 #319 Jérome Pélichet, Pascal Larroque (FRA)   Raidlynx OPTIMUS) 00:06:27
31 #314 Cyril Despres (FRA), Michel Horn (SUI)      Abu Dhabi Racing PEUGEOT 00:06:30
32 #322 Ronan Chabot, Gilles Pillot (FRA)                Overdrive TOYOTA 00:06:30
33 #343 Yangiu Liu, Hongyu Pan (CHN)                    BAIC Orv 00:06:32
34 #326 Christian Lavieille, Jean-Pierre Garcin (FRA) MD Rallye Sport OPTIMUS 00:06:36
35 #346 Khalid Aljafla, Ali Mirza (ARE)                     Aljafla Racing TOYOTA 00:06:39
36 #348 Alexandre Leroy (BEL) Nicolas Delangue (FRA) SRT Racing CENTURY 00:06:39
37 #318 Wei Han, Min Liao (CHN)                            Quzhou Motorsport City Team SMG 00:06:41
38 #337 Juan Cruz Yacopini, Alejandro Miguel Yacopini (ARG) Overdrive TOYOTA 00:06:41
39 #352 Guoyu Zhang, He Sha (CHN)                     BAIC Orv 00:06:41
40 #321 Dominique Housieaux, Simon Vitse (FRA) MD Rallye Sport OPTIMUS 00:06:42
41 #327 Isidre Esteve Pujol, Txema Villalobos (ESP) Repsol Rally Team TOYOTA 00:06:44
42 #356 Edvinas Juskauskas, Aisvydas Paliukenas (LTU) Heston Airlines Team Pitlane TOYOTA 00:06:44
43 #349 Manuel Plaza Perez, Monica Plaza (ESP) SODICARS Racing 00:06:49
44 #331 Victor Khoroshavsev, Anton Nikolaev (RUS) X-Raid Team MINI 00:06:57
45 #341 Michael Pisano, Max Delfino (FRA)        MD Rallye Sport OPTIMUS 00:06:59
46 #344 Philippe Boutron, Mayeul Barbet (FRA) SODICARS Racing 00:07:04
47 #364 Erwin Imschoot, Olivier Imschoot (BEL) MD Rallye Sport OPTIMUS 00:07:04
48 #329 Antanas Juknevicius, Darius Vaiciulis (LTU) Kreda TOYOTA 00:07:12
49 #347 Tim Coronel, Tom Coronel (NED)           Coronel Dakar Team JEFFERIES DAKAR RALLY 00:07:14
50 #367 Andrei Halabarodzka, Andrei Rudnitski (BLR) Team Pitlane TOYOTA 00:07:19
51 #336 Jean Pierre Strugo, Francois Borsotto (FRA) PH Sport PEUGEOT 00:07:26
52 #353 Szalay Balázs, Bunkoczi László            OPEL Dakar Team 00:07:26
53 #351 Alexandre Pesci, Stephan Kuhni (SUI) REBELLION MOTORS 00:07:27
54 #340 Akira Miura (JPN) Laurent Lichtleuchter (FRA) TOYOTA Auto Body 00:07:32
55 #365 Hugues Moilet, Antoine Galland (FRA) Off Road Concept FOUQUET CHEVROLET 00:07:43
56 #350 Herve Toscano, Pascal Gambillon (FRA) Team SSP RENAULT 00:07:55
57 #342 Gintas Petrus (LTU) Jose Marques (POR) Petrus Kombucha Team OPTIMUS 00:07:58
58 #345 Ronald Basso, Jean Michel Polato (FRA) TOYOTA Auto Body 00:08:07
59 #363 Borja Rodriguez, Ruben Rodriguez (ESP) FN Speed – Automotor 4×4 TOYOTA 00:08:25
60 #373 Roger Audas, Franck Maldonado (FRA) SODICARS Racing 00:09:21
61 #366 Miguel Bravo, Mariano Banderas (ESP) FN Speed – Urano 4×4 TOYOTA 00:09:27
62 #368 Joan Font, Sergi Brugue (ESP)                FN Speed Team TOYOTA 00:09:59
63 #315 Romain Dumas, Gilles De Turckheim (FRA) REBELLION MOTORS 00:11:53
 
A 2021-es Dakar programja
Prológ: Jeddah (11 km) 1. Nasser Al Attiyah (QAT, Toyota) / NASSER AL ATTIYAH (QAT, Toyota)
1. szakasz: Jeddah-Bisha (277 km)
2. szakasz: Bisha-Wadi Ad-Dawasir (457 km)
3. szakasz: Wadi Ad-Dawasir (403 km)
4. szakasz: Wadi Ad-Dawasir-Riyadh (337 km)
5. szakasz: Riyadh-Al Qaisumah (456 km)
6. szakasz: Al Qaisumah-Ha’il (448 km)
Pihenő
7. szakasz: Ha’il-Sakaka (471 km)
8. szakasz: Sakaka-Neom (375 km)
9. szakasz: Neom (465 km)
10. szakasz: Neom-Al-‘Ula (342 km)
11. szakasz: Al-‘Ula-Yanbu (511 km)
12. szakasz: Yanbu-Jeddah (225 km)

Érdemes elolvasni

Elképesztő baleset történt a Dakaron

Hund Gábor

Al Attiyah: Nem igazságosak a szabályok

Hund Gábor

Peterhansel: Ugyanolyan, mint 30 éve az első

Hund Gábor

Ez a weboldal cookie-kat használ, hogy fokozza a felhasználói élményt. Elfogadom Adatkezelési tájékoztató