Dakar Tereprally

Alonso borult és madárral ütközött

A kétszeres F1-es világbajnok, Fernando Alonso teljesítette első tereprally versenyét, melyen a 16. helyezést érte el. A dél-afrikai Lichtenburg 400 versenyen Marc Coma először ült a honfitársa mellett. Nem volt kaland mentes a futam.

A dél-afrikai versenyen Fernando Alonso és Marc Coma a harmadik idővel kezdett a prológon, majd szombaton felborult a Toyota Hilux-szal. A következő szakaszon aztán elsőként indulhattak, azonban ekkor egy madár repült az autó szélvédőjének, így azt a versenyzőknek kellett tartani egészen a célig.

A problémák ellenére Glyn Hall, a Toyota Gazoo Racing dél-afrikai csapatvezetője szerint Alonso megtudta mutatni potenciálját a tereprallyban.

“Ezen a versenyen bebizonyosodott, hogy Fernando sebessége nem rossz, valamint Marc-kal is együtt tudnak dolgozni.
A problémák ellenére ez a hétvége felbecsülhetetlen tapasztalatokat adott a párosnak.
Pontosan az ilyen tapasztalatokra van szükségük, tehát nem baj, ha ez egy versenyen történik.” – mondta Glyn Hall.

A Lichtenburg 400 nevű versenyt Alonso csapattársa, Giniel de Villiers nyerte Henk Lategan előtt.

“Sajnos a mai nap rémálom volt számunkra. Reggel borultunk és megsérült a szélvédőnk, amit a jobb látás miatt el kellett távolítanunk és szemüveggel teljesítettük a fennmaradt távot a szervizig. A második körben elől indulhattunk, hogy jobban láthassunk, ekkor azonban egy madárral ütköztünk. Ezt követően 200 km-en keresztül az egyik kezünkkel a szélvédőt tartottam a másikkal pedig a kormányt. Nem volt a legjobb nap, de még sokat tudjuk vezetni a Hiluxot.
Inkább most tapasztaljunk dolgokat, mint később a fontosabb versenyeken.
” – mondta Fernando Alonso, aki végül a 16. helyen ért célba.

“Fernandoval közösen kezeltük a problémákat.
Nagyon sok értékes tapasztalatot gyűjtöttünk a problémák ellenére.
Ezek a tapasztalatok is kellenek később a sikerek elérésében.” – mondta a motorosként ötszörös Dakar győztes Marc Coma.

Alonso és Coma következő versenye két hét múlva a Marokkó Rally lesz.