ERC WRC

Bemutatkozott a Rally3-as Ford

Szombaton rendezték a Finn Rally Bajnokság idei második futamát, a havas SM O.K. Auto-Ralli versenyt, melyen Ken Tornnal a volán mögött debütált a Ford Fiesta Rally3 is.

A verseny azonnal a leghosszabb 29.8 km-es szakasszal kezdődött, melyen Juha Salo (Skoda Fabia Rally2 Evo) volt a leggyorsabb, Ken Torn pedig 1:12.3 perces hátránnyal az abszolút 12. időt érte el.

Az ERC3 és az ERC3 junior tavalyi észt bajnoka egyedül indult az LK6-os kategóriában, ám mivel a Rally3-as autókat a jelenleg is használ N-csoportos autók leváltására tervezték, ezért ezekkel érdemes összevetni Torn idejeit. Nos, az első szakaszon Ville Hautamaki (Mitsubishi Lancer Evo IX) 9.5, és Anssi Rytkönen (Mitsubishi Lancer Evo IX) 9.4 másodperccel bizonyult gyorsabbnak Tornnál.

A második szakasz 11.7 km hosszú volt, itt már Mikko Heikkila (Skoda Fabia Rally2 Evo) volt a leggyorsabb, a legjobb Mitsubishis időt ismét Hautamaki autózta 20 másodperc hátránnyal, míg Ken Torn további 6.1 másodpercet kapott és összesen 3 Mitsubishi előzte meg.

A harmadik, 14.42 km-es szakaszon Juha Salo második szakaszgyőzelmét szerezte. Ezúttal is három Mitsubishi volt gyorsabb Tornnál, a leggyorsabb ismét Hautamaki volt, aki 13.7 másodperccel maradt el Salo mögött, míg Tornt 8 másodperccel előzte meg.

A negyedik, 14.37 km-es szakaszon ugyancsak Juha Salo volt a leggyorsabb, azonban Ken Torn már minden Mitsubishit legyőzve az abszolút 9. időt érte el 18 másodperc hátránnyal. A legjobb mitsubishis időt elérő Hautamakit 2.4 másodperccel tudta legyőzni.

Az utolsó előtti szakasz ismét a leghosszabb 29.87 km-es volt, melyen Mikko Heikkila volt a leggyorsabb, a legjobb mitsubishis időt Jussi Lindberg futotta 42.8 másodperc hátránnyal, míg Ken Torn az abszolút 7. időt elérve 3.4 másodperccel volt lassabb.

A záró, 11.7 km-es szakaszon Juuso Metsala (Skoda Fabia R5) volt a leggyorsabb, Ken Torn pedig az abszolút 7. időt érte el 10.3 másodperc hátránnyal, és 5 tizeddel megelőzve a legjobb mitsubishis Hautamakit.

Összesítésben a versenyt Mikko Heikkila nyerte 1:11.1 perc előnnyel Juha Salo és további 6.6 másodperc előnnyel Riku Tahko (Hyundai i20 R5) előtt.

Ville Hautamaki legjobb mitsubishis versenyzőként az abszolút 9. helyen zárt 2:43.7 perc hátránnyal, míg Ken Torn az abszolút 11. helyen ért célba 18.2 másodperccel elmaradva Hautamakitól.

És, hogy mennyivel volt gyorsabb Torn a 4WD Rally3-as Forddal, mint a legjobb 2WD autót vezető Sami Pajari? Az észt versenyző 40.5 másodperccel volt gyorsabb a Rally4-es Fordot kormányzó finn társánál.