ORB ORC

Csomós először nyert és mindent vitt a Salgón!

Csomós Miklós nyerte az idei Salgó Rallyt, így első ízben szereztek ORB abszolút győzelmet. A második Hadik András, a harmadik pedig Jan Kopecky lett.

Csomós Miklós és Nagy Attila az utolsó négy szakaszból kettőt megnyerve szerezte meg a győzelmet a Salgó Rallyn, így kjarrierjük első abszolút futamát nyerték.

A verseny Power Stage szakaszát is a skodás kettős nyerte, így első győzelmükkel azonnal maximális pontot szereztek.

Hadik András és Kertész Krisztián 10 másodperc büntetést kapott a nyolcadik szakasz után, és végül 15.3 másodperccel maradtak el skodás riválisaiktól.

A harmadik helyen zárt ezúttal Jan Kopecky és Jan Hlousek, akik ezúttal nem tudtak beleszólni a győzelembe folyó harcba.

Klausz Kristóf és Csányi Botond a negyedik helyen ért célba, miután Velenczei Ádám és Igor Bacigal műszaki hiba miatt kiállni kényszerült az utolsó körben.

Turán Frigyes és Bagaméri László a reggeli defekt után öt helyet tudott javítani és az ötödik helyen ért célba Osváth Péter és Papp Tamást megelőzve.

Az ORC-t megnyerő Bacsa Tamás és Hanyik Gergely voltak a hetedik leggyorsabbak, míg a kategóriában második Foczkó Ákos és Madarász Szabolcs az utolsó szakaszon esett ki.

Szauer Gergő és Kerék István csak most tudták elkezdeni a bajnokságot, R5-ös Ford helyett Rally4-es Peugeot-val, amivel azonnal meg is nyerték az ORB 2WD értékelést.

A bajnokság negyedik futamára a Mecsekben kerül sor három hét múlva.

Nem hivatalos végeredmény
1 #4 Csomós Miklós / Nagy Attila Škoda Fabia R5 55:17.2
2 #2 Hadik András / Kertész Krisztián Ford Fiesta R5 MkII +15.3 (0:10)
3 #1 Jan Kopecký / Jan Hloušek (CZE) Škoda Fabia Rally2 Evo +39.6
4 #5 Klausz Kristóf / Csányi Botond Škoda Fabia Rally2 evo +1:14.2
5 #3 Turán Frigyes / Bagaméri László VW Polo GTI R5 +1:31.3 (0:10)
6 #9 Osváth Péter / Papp Tamás Škoda Fabia R5 +2:06.4
7 #28 Bacsa Tamás / Hanyik Gergely Mitsubishi Lancer Evo IX R4 (ORC) +2:22.6
8 #8 Német László / Tóth Imre Citroën C3 R5 +2:47.0
9 #10 Ollé Sándor / Ollé Rebeka Škoda Fabia R5 +3:13.5 (0:10)
10 #14 Tóth Tibor / Szabó József Škoda Fabia R5 evo +3:52.5
11 #12 Vizelli Károly / Nagy Péter Škoda Fabia R5 +4:04.9 (0:10)
12 #17 Szauer Gergő / Kerék István Peugeot 208 Rally4 +4:18.5
13 #16 Német Gábor / Szőke Tamás Peugeot 208 Rally4 +4:49.0 (0:10)
14 #25 Nagy Mátyás / Nqagy Tamás Mitsubishi Lancer Evo X +5:23.6 (0:40)
15 #31 Molnár István / Bárdos Péter Mitsubishi Lancer Evo VI (ORC) +6:51.6 (0:10)

Fotó: MK Racing Photography