Rally 3

Czékmány nyert Domaházán, Geng duplázott

Czékmány Norbert nyerte a Domaháza-Zabar Rallyt, míg Geng Bence Kisvaszar után ezen a versenyen is a leggyorsabb Rally3-as versenyzőnek bizonyult. A licences mezőnyben Hadik András tesztelt a leggyorsabban.

Czékmány Norbert és Tiba Ádám az utolsó szakaszon sem lazított, megnyerve a szakaszt 20.9 másodpercre növelte előnyét a Lezák Péter és Gór Zoltán páros előtt, míg Bíró Gergő és Bíró Balázs 29.6 másodperc hátránnyal ért célba a 3. helyen.

A Rally3 értékelését Geng Bence és Geng Ferenc nyerte, csakúgy, mint Kisvaszaron, így két győzelemmel indították a szezont. Az opeles páros mögött Németh “8V” Péter és Rumszauer András, valamint Szendrei Péter és Szendre Endre zárták dobogón a Rally3-as értékelést.

A licences mezőnyben Hadik András és Kertész Krisztián nyerte az utolsó szakaszt is, így a versenyen 10.2 másodperccel nyerték a tesztversenyt Bodolai László és Popovics László, valamint 31.2 másodperccel Balogh János és Holczer Dániel előtt.

A licences mezőny utolsó szakaszát csak az R5-ös autók teljesítették versenytempóban, a többiek számára etap lett, mivel lejárt az út bérleti ideje.