Gokart Sajtóanyag

Dobogóért harcolt Molnár Martin

Az ötödik helyet szerezte meg Molnár Martin a rendkívül erős, 27 fős MiniMax mezőnyben a portugáliai Portimaóban, a Rotax Max Challenge International Trophyn.

A döntőben a harmadik helyre jött fel és a másodikat támadta, amikor az előzési kísérlet során tempót vesztett, ezért visszaesett, de ötödik helyezésével így is az ötnapos verseny legjobb magyar eredményét érte el.

Molnár Martin, MiniMax a Rotax Max Challenge International, Portimao 2020. december 12.

Szinte egyfolytában esett az eső Portimaóban, a Forma–1-ben idén debütált pálya területén kialakított gokart stadionban. A nyomvonal a teljesen vizestől az éppen száradóig folyamatosan változott, amihez a beállításokban és vezetéstechnikában is rendre alkalmazkodni kellett.

Molnár Martin a MiniMax időmérőjén a 7. helyet szerezte meg, majd a három előfutam után a 4.-en állt. Az elődöntőben 5. lett.

A döntőre elkezdett felszáradni a pálya, amire nem volt adata a csapatnak, viszont szerencsésen választottak beállítást. Martin szárnyalt. A rajt utáni tömörülésben ugyan vesztett egy helyet, de hármat előzve feljött a 3. helyre, egy kör alatt utolérte az első kettőt, és kétszer is megpróbált előzni.

„A másodiknál nem kockáztattam eleget, féltetettem a dobogós helyezésemet, tempót veszítettem, és elmentek mellettem a korábban megelőzött versenyzők – mesélte Martin. – Visszaesetem a hatodik helyre. Egy versenyző kiesett előttem, így végül az ötödik helyen értem célba.

Nagyon sajnálom a dobogót, szép eredmény lett volna ebben az erős mezőnyben, de ilyen a gokart sport.