Drámai nap végén De Soultrait az élen

A francia Xavier De Soultrait vette át a vezetést a motorosoknál a Dakar harmadik szakasza után, míg több élmenő is problémával küzdött. Kiesett az eddigi vezető Joan Barreda is.

A Dakar harmadik szakaszán 331 km-es mért etap várt a versenyzőkre San Juan De Marcona és Arequipa között.

A napot a spanyol Joan Barreda kezdhette az élen állva, azonban csupán a 143. km-ig ért el, amikor balesetet szenvedett és végül feladni kényszerült a teljes versenyt.

Ezt követően a címvédő osztrák Matthias Walkner és Barreda csapattársa, Ricky Brabec éltek át nehéz pillanatokat, eltévedés miatt 20 percet vesztettek. Nem sokkal járt jobban Walkner csapattársa Toby Price sem, aki 15 percet hagyott a dűnék között.

A sok problémát követően a francia Xavier De Soultrait nyerte a mai szakaszt mindössze 15 másodperc előnnyel Pablo Quintanilla előtt.

A chilei Quintanilla miután Walkner, Barreda és Brabec is bajba került a negyedik helyről a verseny élére állt.

A Husqvarna élmenője jelenleg 11:23 perc előnnyel várhatja a folytatást a ma harmadikként célba érő Kevin Benavides előtt.

A korábbi motoros győztesek közül a brit Sam Sunderland áll a harmadik helyen, míg Toby Price az 5., a címvédő Walkner pedig nyolcadik.

Az autósok mezőnyének állásában is komoly változások várhatóak, de erről kicsit később…