WRC

Elsőre Tanak volt a gyorsabb

Thierry Neuville a vezető helyet, Ott Tanak pedig a harmadik pozíciót tartja a Spanyol Rallyn. A Power Stage szakaszán, melyen várhatóan eldől, hogy lesz e bajnokavatás, elsőre az észt versenyző volt a gyorsabb.

Két szakaszt már teljesített a WRC mezőnye a Spanyol Rallyn vasárnap, és bár az elsőt Thierry Neuville nyerte, a másodikon már Dani Sordo volt a leggyorsabb, de a belga versenyzőt Ott Tanak is megelőzte 3.7 másodperccel.

Neuville előnye 17.5 másodperc a mai nap felénél Sordo előtt, míg Tanak további 4.5 másodperc hátránnyal a harmadik.

Jelen állás szerint 31 pont előnye lenne a bajnokságban Tanaknak, de a második hely megszerzésével is 34 pont lenne, ami azt jelenti, hogy mindenképp a Power Stage fog dönteni, hogy lesz e bajnokavatás a hétvégén.

Sébastien Ogier nyolcadik helyével jelenleg 39 pont hátránnyal állna a bajnokságban, tehát biztosan elvesztené esélyét az újabb címvédésre.

Amennyiben Tanak legalább 30 pont előnnyel vezetne a verseny után, úgy megszerezné első vb címét.

A folytatásban újra teljesíti a mezőny a mai két szakaszt, a Power Stage 12:18-kor rajtol.