Rally Café Magazin
ERC

Lukyanuk nyerte a drámai első napot, Turán harmadik

Alexey Lukyanuk vezet az első nap után a Rally Hungary-n Chris Ingram előtt, míg a harmadik helyre Turán Frigyes lépett. Délután rendkívül sokan szereztek defektet, míg többek között Lukasz Habaj, Hadik András és Vincze Ferenc is kiesett.

Délutánra még a korábbinál is jobban leromlottak az eső miatt szinte használhatatlanná vált pályák, ezért szinte alig akadt, aki nem szerzett defektet.

A napot Alexey Lukyanuk nyerte, aki az első délutáni szakaszon szedett össze lassú defektet, de riválisai problémái után 44 másodperces előnnyel nyerte az első napot.

Vincze Ferenc a második helyről várhatta a délutánt, azonban az idei magyar bajnok autóján is lapos lett a kerék, ezért megálltak kereket cserélni, amivel 3 percnél is többet vesztettek. A skodás versenyző azonban hiába próbált tovább menni, a következő szakaszon az autó motorja megadta magát és kiállni kényszerült.

A második helyen így Chris Ingram zárta a napot, aki mögött előbb Filip Mares következett, majd a nap végére Turán Frigyes zárkózott és a napot 21.2 másodperc hátránnyal fejezte be a brit versenyző mögött, míg a cseh 6.8 másodperccel követi.
Turán délben még a hatodik helyen szervizelhetett, innen zárkózott fel délután.

Az ír Callum Devine bár délben és este is az ötödik, közben azonban a Hyundai-os is szerelt kereket, így hátránya csaknem 2 és fél perc Mares mögött.

Velenczei Ádám a délelőtti 13. hely után délután a hatodikig zárkózott fel, közben megelőzte a három defektet is szerző Herczig Norbertet is.

A délután során Hadik András a nap utolsó szakaszán kényszerült kiállni baleset miatt, Lukasz Habaj Vinczéhez hasonlóan az utolsó előtti szakaszon szenvedett balesetet.
A lengyel versenyző így már csak a csodában bízhat, ha Európa-bajnok szeretne idén lenni.

A sok kiesés miatt a nap nyolcadik helyén fejezte be Klausz Kristóf fél perc hátránnyal Herczig mögött, őt pedig Lovász Pál 2.4 másodperccel, Albert von Thurn und Taxis pedig fél perc hátránnyal követi.

Az amúgy is nagyon nehéz hét gyorsaságin való átjutást holnap további eső fogja bonyolítani.

A Rallye1 délutáni versenyéről hamarosan beszámolunk.