Rally Café Magazin
ERC

Lukyanuké a szombat délelőtt, Vincze második

Vincze Ferenc bár szakaszgyőzelemmel kezdett szombaton a Rally Hungary-n, de a folytatásban Alexey Lukyanuk vette át az irányítást és a déli szervizbe az első helyről érkezhetett az idei magyar bajnokot és Chris Ingramot megelőzve.

Azt követően, hogy tegnap azonos idővel zártak az élen Vincze Ferenc és Alexey Lukyanuk, a Rallye1 idei bajnoka az első szombati szakaszon 8 tizeddel gyorsabb volt és megnyerte a szakaszt.
Vincze azonban túl gyorsnak érezte a tempót, ezért a második szakaszon kissé óvatosabban vezetett, majd a harmadik szakaszon defektet is összeszedett.

A magyar bajnok problémái után Alexey Lukyanuk nyerte a szombati második és harmadik szakaszt, így 20.7 másodperc előnnyel mehetett a déli szervizbe.

A harmadik helyen Chris Ingram következik, aki biztonságos távolságból követi Vinczét, míg a cseh Filip Marest 1.2 másodperccel előzi meg.

Az ötödik helyen az ír Callum Devine áll, aki 9 tizeddel előzi Turán Frigyest, 6.2-vel pedig az első szakaszon defektet szerző Herczig Norbertet és 12.5-tel Hadik Andrást.

Lukasz Habaj miután tegnap nem tudott menni a kvalifikáción, így alaposan megnehezítette a dolgát, hiszen a mezőnyben csak később tud rajtolni és sok időt veszít, a verseny négy szakasza után a kilencedik helyen áll 2 percnél is nagyobb hátránnyal és 10 másodperccel megelőzve a szintén defektet szerző Bútor Róbertet.

Szombat délelőtt nagyon sokan szereztek defektet, de náluk is rosszabbul jártak, akik már el sem jutottak a déli szervizig, ilyen versenyzők: Puskádi János, Bodolai László, Joachim Wagemans (egyaránt az SS2-n kiesve), Niki Mayr-Melnhof (SS3), ifj. Érdi Tibor, Csomós Miklós, Orhan Avcioglu (SS4).

Délután újra teljesíti a mezőny a mai három szakaszt.

A Rallye1 délelőtti versenyéről hamarosan beszámolunk!