ERC

Fourmaux nyerte a szezonzárót, Lukyanuk kétszeres Európa-bajnok!

Adrien Fourmaux nyerte az ERC szezonzáró Kanári-szigetek Rallyt, míg Alexey Lukyanuk a hetedik helyezéssel is megszerezte második Európa-bajnoki címét.

Adrien Fourmaux megtartotta délután a délelőtt kiharcolt vezető helyét és megszerezte első ERC futamgyőzelmét az M-Sportos pilóta.

A második helyen Yoann Bonato zárt, így kettős francia siker született.

A harmadik helyet pedig Ivan Ares szerezte meg és lett a legjobb helyi, spanyol versenyző.

Oliver Solbergnek elég volt a negyedik hely is az ERC1 junior Eb címéhez, így a svéd versenyző kapta a 100 000 eurós pénzdíjat, mely a bajnoki címhez jár.

Andreas Mikkelsen Magyarországon simán nyert a Topp-Cars autójával, most a Kanári-szigeteken azonban pénteken többször is rosszul választott gumit, de szombati tempójával így is fel tudott lépni José António Suárez mögé a hatodik helyre.

Alexey Lukyanuk bár ezúttal csak hetedik lett, ez is elég volt ahhoz, hogy Alexey Arnautovval az oldalán 2018 után ismét megszerezze az Európa-bajnoki címet!

Nem hivatalos végeredmény
1 #20 Adrien Fourmaux, Renaud Jamoul (francia, belga) Ford Fiesta R5 MkII 2:12:21.2
2 #18 Yoann Bonato, Benjamin Boulloud (francia) Citroën C3 R5 +25.0
3 #2 Ivan Ares, David Vazquez (spanyol) Hyundai i20 R5 +55,6
4 #2 Oliver Solberg, Aaron Johnston (svéd, ír) VW Polo GTI R5 +1:17.4
5 #22 José António Suárez, Alberto Iglesias (spanyol) Škoda Fabia Rally2 Evo +1:39.1
6 #7 Andreas Mikkelsen, Anders Jæger (norvég) Škoda Fabia Rally2 Evo +1:48.8 (0:20)