WRC

Győzelemmel kezdte az évet Mads Ostberg

Kalle Rovanperähoz hasonlóan Mads Ostberg is győzelemmel melegítette a Monte-Carlo Rally.

A Citroën WRC2-es gyári versenyzője a norvég Singsdalrallyn vett részt, amelyen mind a nyolc gyorsasági szakaszon a leggyorsabb időt futotta és Citroën C3 R5-tel másfél perc előnnyel nyerte a versenyt, a Ford Fiesta R5 Evóval versenyző Anders Grondal előtt.

Szintén rajthoz áll a versenyen a kétszeres rallycross világbajnok, többszörös WTCR-futamgyőztes Johan Kristoffersson is, aki azonban többször is bajba került, így Volkswagen Polo R5-jével nem értékelték. A tempója azonban egész jó volt, hiszen két szakaszon is Ostberg mögött a második időt futotta.

Ostberggel legközelebb a jövő héten találkozhatunk a Monte-Carlo Rallyn, majd hogy ne unatkozzon rajthoz áll a norvég Finnskog Rallyn és a Svéd Rallyn is.

A norvég bajnoki futamokon saját csapata, az Adapta Citroën C3 R5-jével indult, a vb-n viszont a PH Sport készíti fel neki a gyári versenyautót, amellyel a Svéd Rally WRC2-es értékelésének legnagyobb esélyese.

Kristofferssont szint a Svéd Rallyn láthatjuk legközelebb.