WRC

Hanninen a Lappföld Rallyt, Asunmaa a finn értékelést nyerte

Juho Hanninen a várakozásnak megfelelően végig vezetve nyerte a finn Lappföld Rallyt Toyota Yaris WRC-vel, míg a finn bajnoki értékelést Teemu Asunmaa nyerte Rally2-es Skodával.

A Lappföld Rally hét megtartott szakaszából (a szuperspeciálokat nem rendezték meg) hatot nyert Juho Hanninen, ami nem is meglepetés, hiszen WRC-vel nem indult más hozzáhasonlóan gyors versenyző. A Toyota Yaris WRC-t irányító Hanninen végül 2:29:2 perc előnnyel szerezte meg a győzelmet.

A finn bajnoki értékelésben a skodás Teemu Asunmaa volt a leggyorsabb, aki 9 tizeddel előzte meg a Hyundaijal első versenyén induló Oliver Solberget, és 22 másodperccel zárt márkatársa, Juha Salo előtt.

Az MRF Tyres gumijait tesztelő Emil Lindholm az ötödik helyre hozta Skodáját 12 másodperccel elmaradva Salo mögött és 45.1 másodperccel megelőzve a Mercedes F1-es csapatának pilótáját, Valtteri Bottast, aki Citroen DS3 WRC-vel állt rajthoz.
Rovaniemi környékén rendezik a WRC idei második futamát is, az Arctic Rallyt.