Gokart Sajtóanyag

Hideg Ádám Eb-premiere

Állandóan változó időjárási körülmények között, nagyon nehéz hétvégén mutatkozott be Hideg Ádám az FIA gokart Európa-bajnokság OKJ kategóriájában Genkben. A Révész Racing versenyzője a 100 fős mezőnyben a legjobb előfutamán 12. lett, összesítésben pedig a 46. helyen végzett.

Először versenyezhetett Hideg Ádám az FIA gokart Európa-bajnokságon. A technikai feltételek nem voltak ismeretlenek, hiszen két héttel korábban, a Champions of the Future versenyen kipróbálhatta az Eb-n használt Iame motort és az MG gumikat.

Hideg Ádám, Révész Racing, FIA gokart-Európa-bajnokság, Genk, Belgium, 2021. május 14–16.

Az időjárás azonban sokkal szeszélyesebb volt ezen a héten Belgiumban. Az interneten is látható az a videó, amikor az OKJ előfutamban slickkel induló mezőnyre hirtelen leszakad az eső, és gyakorlatilag a fél mezőny kicsúszik egyetlen kanyarban. Ádám szerencsére ezt megúszta, az ő előfutama ezt megelőzően ért véget.

„Nehéz verseny volt – mondta Hideg Ádám. – Nagyobb volt a mezőny, mint a WSK-ban és az élmezőnybe is jöttek erős versenyzők. Két hete mentem először az idei MG gumikon, akkor nehéz volt őket bemelegíteni, most a melegebb idő miatt ez nem okozott akkora problémát.

Az időmérőt elrontottam, ott kellett volna előrébb végezni. Az előfutamaim közül voltak jobbak és nem annyira jók is. Kétszer esett be a spoilerem, ami miatt büntetést kaptam.

Most is sokat tanultam, remélem, a következő versenyeken ezeket a tapasztalatokat is hasznosítani tudom.