Gokart

Hideg Ádám parádésan előzött – 13-at!

Kalandos hete volt Hideg Ádámnak a WSK Super Master Series harmadik fordulóján az olaszországi Adriában.

Az előfutamokat még kedden és szerdán rendezték, amely az első alkalom volt, hogy Ádám február óta a Mini vázzal versenyezhessen. Az előfutamokban 7–9. helyezéseket ért el és 17.-ként jutott az elődöntőbe.

A két elődöntőt és a döntőt szombaton rendezték. Ekkorra Ádám is felvette a fonalat és bár az elődöntőben nem volt a legacélosabb a motorja, a 14. helyen tovább jutott. A döntőben a 27. helyről rajtolt, ahonnan parádés versenyzéssel, 13-at előzve a 14. helyre jött fel.

Hideg Ádám, WSK Super Master Series 3. futam, Adria

„Kedden és szerdán még egy kicsit év eleji volt a teljesítménye Ádámnak, és egyébként a csapatnak is, szombaton azonban nagyon összekapta magát – mondta Hideg Krisztián, csapatvezető.

– Az elődöntőben nem ment valami jól a motorja, a döntőben viszont mindenért kárpótolt a versenyzése. Úgy szúrt be egyszerre öt versenyzőnek, hogy még én is azt hittem, hogy ebből baj lesz, de megcsinálta. 13-at előzni egy WSK döntőben nem kis dolog.

Holnap rendezik a sorozat negyedik futamát, ott az elődöntőben a második sorból rajtolhat, bízunk benne, hogy még jobb lesz az eredmény, mint ma volt.“

WSK Super Master Series – 3. forduló Adria (2020. június 30–július 4.) Hideg Ádám eredményei