Rally

Loeb nyert, Sarrazin a második

Sébastien Loeb nyerte az olasz zónabajnoki futamot az Alba Rallyt, amelyen a Hyundai aszfaltos teszt céljából egy gyári i20 Coupe WRC-vel indította.

Loeb mind a hét megrendezett gyorsasági szakaszon a legjobb időt autózta és kötelezően húzta be a győzelmet. Hasonlóképpen, ahogyan azt a francia Vosges Rallyn tette egy hónappal ezelőtt.

Ahhoz képest, hogy a verseny nem az olasz bajnokság része volt, egész szép nemzetközi mezőny gyűlt össze. A második helyet a francia Stéphane Sarrazin szerezte meg Hyundai i20 R5-tel, míg a WRC2-ből ismert norvég Ole-Christian Veiby hasonló autóval lett a nyolcadik.

Olaszországban az R5-ösök mellett továbbra is szerepelhetnek WRC-k a bajnokságban, így a harmadik Luca Pedersoli és a negyedik Simone Miele is Citroën DS3 WRC-vel álltak rajthoz.