ERC

Lukyanuk nyert Rómában, László Martin dobogón az ERC3-ban

Alexey Lukyanuk győzelmével kezdődött a 2020-as ERC szezon, miután a 2018-as Európa-bajnok magabiztosan nyerte a Róma Rallyt. Az ERC3-ban mind a négy magyar páros pontot szerzett, László Martin pedig a 3. helyen zárt!

Alexey Lukyanuk az utolsó három szakaszon is megőrzött még 16.1 másodpercet előnyéből Giandomenico Bassoval szemben, így megnyerte az idei ERC szezonnyitó Róma Rallyt.

A tavalyi versenyt nyerő, 2009-es ERC bajnok olasz versenyző a második napot győzelméért próbált harcolni Andrea Crugnolával, azonban ezt végül a tegnap kieső riválisa nyerte.

A harmadik helyet és az ERC1 Junior győzelmét Oliver Solberg szerezte meg, míg mögötte az MRF Tyres gumijait tesztelő Craig Breen zárt.

Simone Tempestini végül 1.3 másodperccel lassabbnak bizonyult az ír Hyundai-pilótánál így az ERC1 junior mezőny második és a verseny ötödik helyét szerezte meg.

Az abszolút hatodik helyen az ERC3 és az ERC3 junior tavalyi bajnoka, Efrén Llarena zárt, aki egyúttal az ERC1 junior harmadik helyét is megszerezte.

A spanyol citroenes mögött Grégoire Munster, az ERC1 junior tavalyi bajnoka, Filip Mares, Rudy Michelini, valamint Emil Lindholm tudott még a legjobb 10-ben célba érni.

Herczig Norbert sikeresen teljesítette a mai nap mind a kilenc szakaszát azt követően, hogy tegnap a negyedik szakaszon baleset miatt kiesett.

Az ERC3-ban az utolsó szakaszig hatalmas csata zajlott Ken Torn és Pedro Antunes között, a csatát pedig végül a portugál utolsó szakaszon bekövetkezett balesete döntötte el, így az észt fordos tudott nyerni, míg Josep Bassas lett a második.

Antunes balesete miatt megállították a szakaszt, mely előtt László Martin a negyedik, édesapja, László Zoltán az ötödik, Vogel Adrienn a hatodik, míg Juhász Csaba nyolcadik helyen állt.

A portugál versenyző kiesése után mindenki, így a magyarok is előrébb lépnek, így László Martin dobogóra állhat az ERC3 értékelésében.