ERC

Lukyanuk nyerte a szezon – és korszakzáró Kanári-szigetek Rallyt

Alexey Lukyanuk nyerte az ERC idei utolsó versenyét, mely egyben az Eurosport Events által irányított Eb korszak utolsó futama is volt.

Alexey Lukyanuk kiváló vezetést bemutatva magabiztosan nyerte az idei utolsó ERC versenyt, a Kanári-szigeteken. A háromszoros Európa-bajnok mögött Efrén Llarena és Miko Marczyk zárt.

Az idei szezon során már a Rally Hungary-n bebiztosította bajnoki címét Andreas Mikkelsen, aki mögött Llarena lett a második és Marczyk a harmadik.

László Martin és Berendi Dávid, valamint a tegnapi baleset után ma visszaállt ifajbb Érdi Tibor és Csökő Zoltán párosok még nem teljesítették az utolsó szakaszt.

Az ERC szezon véget ért a spanyol versennyel, és ugyancsak véget ért az Eurosport Events által irányított korszaka is 2013-tól kezdődően, melyben számtalan magyar sikernek tudtunk örülni. A teljesség igénye nélkül gondoljunk itt Bessenyey Zoltánék ERC 2WD-s bajnoki címeire, Botka Dávidék ERC Production Cup, és ifjabb Érdi Tiborék ERC2 bajnoki címeire, vagy Herczig Norberték abszolút dobogóira a futamokon.

2022-ben már a WRC Promóter veszi át az ERC szervezését is és egy teljesen új korszak kezdődik.

Nem hivatalos végeredmény
1 #3 Alexey Lukyanuk / Alexey Arnautov (RUS) Citroën C3 Rally2 1:59:31.2 (0:10)
2 #2 Efrén Llarena / Sara Fernandez (ESP) Škoda Fabia Rally2 Evo +52.3
3 #1 Miko Marczyk / Szymon Gospodarczyk (POL) Škoda Fabia Rally2 Evo +59.5 (0:10)
4 #6 Simone Campedelli / Tania Canton (ITA) Škoda Fabia Rally2 Evo +1:13.9 (0:10)
5 #14 Enrique Cruz / Yeray Mujica (ESP) Ford Fiesta R5 MkII +1:19.2
6 #8 Iván Ares / David Vazquez (ESP) Hyundai i20 R5 +1:32.6
7 #11 Surhayen Pernía / Alba Sánchez (ESP) Hyundai i20 R5 +1:49.0
8 #10 Luis Monzón / Jose Carlos Deniz (ESP) Škoda Fabia Rally2 Evo +1:52.5 (0:10)
9 #9 Jan Solans / Rodrigo Sanjuán (ESP) Citroën C3 Rally2 +2:21.7 (0:10)
Fotó: FIA ERC