Magazin ajánló

Megjelent a RALLY CAFÉ októberi száma

A Rally Café októberi számát keresd az újságárusoknál valamint a MOL, az OMV és Lukoil benzinkutakon.

NYÍREGYHÁZÁN DŐL EL AZ EB-CÍM

Hallatlanul izgalmasan alakul a rali-Európa-bajnokság, hiszen a szezonzáró Nyíregyháza Ralin még hármam, Ingram, Habaj és Lukyanuk is bajnokok lehetnek. Herczig már hat ponttal is feljöhet az ötödik helyre, de nem csak neki van esélye erre a helyezésre, hanem bárkinek, aki meg tudja nyerni a versenyt.

TRENCSÉNYI VINCE – DRIFTTŐL A RALI 2 BAJNOKI CÍMIG

Drifttel kezdte, de hamar ráérzett a raliversenyzés ízére. 25 évesen megnyerte a rali 2-t, a Mecseken pedig már rali 1-ben láthatjuk, de ezzel nem értek véget Trencsényi Vince tervei, amelyben a junior Eb vagy akár a vb is szerepelhet, persze csak a londoni egyetemen szerzett diploma után. BALATONYI ÁRPI – A KOCKA ZSIGULIS

Ma rali 3-as versenyeket rendez, de a kilencvenes években az egyik legnagyobb zsigulis volt, aki előbb az A-s 1300-assal vert el mindenkit, aztán a VFTS-sel, de leginkább azért szerettük, mert ha Balatonyi jött, akkor egy lépést hátra kellett lépni. R4 KIT – EZ A MEGOLDÁS?

Egyre több R4-es autó épül az ORECA által homologizált kitből. Kérdés, hogy mennyire tudják átvenni a raliban az N csoport korábbi helyét és megakadályozni, hogy a sportág két kategóriára, az R5-re és az R2-re szűküljön. ROBERT KUBICA – TISZTELETREMÉLTÓ HARCOS

Az év végén elhagyja Robert Kubica a Williams-csapatot és valószínűleg a Forma–1-es versenyzői karrierje is végérvényesen megszakad. Ha csak pusztán a számokat nézzük, katasztrofális éve volt, ha viszont a teljesítményét, akkor lenyűgöző, amit véghezvitt. És még nem ért a végére.OGIER MESTER

Kettős győzelmet aratott a Citroën a Török Ralin, amihez jó adag szerencsére is szükségük volt, de a gesztenyét végül  Sébastien Ogier kaparta ki, akinek gumikezelési művészetéből újra ízelítőt kaphattunk.

SKODA 130 RS – AZ EGYETLEN EREDETI

Nagyon kevés gyári versenyautó készült a szocialista érában, és még kevesebb került ki a gyári csapat kezéből. Már az is óriási dolog volt, hogy húsz utcai autó áráért 1977-ben Magyarországra került egy Skoda 130 RS, az pedig még nagyobb csoda, hogy ez meg is van, sőt, felújítva szebb, mint valaha.HIDEG KRISZTIÁN VISSZAVONUL

Zsinórban harmadik horvát bajnoki címét szerezte Hideg Krisztián, aki ezzel az elmúlt négy évben hatszor lett bajnok, mégis úgy érzi, itt az idő, hogy szögre akassza ralisisakját és Fittipaldival a lelátón ülve rágja tövig a körmét a gyerekekért. DÉNES SZABOLCS – A VIDEÓS RALIVERSENYZŐ

Először csak videózott Dénes Szabolcs, majd öt éve elkezdett amatőr versenyeken indulni. Idén a harmadik helyen áll a Rali 3 országos és déli régiójában is. Versenyei között pedig a Lepold Sportvideó tagjaként járja a ralikat.MINDEN, AMIT VELEZDI ESZTERRŐL EDDIG NEM TUDTÁL

Utcán egy E30-as BMW-vel jár, veterán hegyifelfutón versenyez is vele, de Kertész Krisztián oldalán tavaly az ORC 13-as kategóriájában bajnok lett, az idén pedig Krajnyák Petra navigátoraként vezeti a Kia Kupát. Igazi megszállott, aki a ralipályákon tudta valóra váltani gyerekkori álmát.