Rally Café Magazin
Magazin ajánló

Megjelent a RALLY CAFÉ szeptemberi száma

SZTÁROK SZÜLETTEK

Örség- és korosztályváltásnak lehetünk szemtanúi az Európa-bajnokságon, ahol két fiatal, Filip Mares és Chris Ingram tör a nagy öregek babérjaira. Még csak két éve ülnek R5-ös autóban, de már az idén a bajnoki címért szállnak versenybe.AMIKOR AZ R5 JOBBAN MEGY, MINT AZ R2

Hét év és közel száz verseny után elérkezett az idő, hogy Klausz Kristóf jövőre már R5-ös autóval induljon az osztrák és a magyar bajnokságban. Első abszolút győzelmét a Baranya Kupán szerezte, ami biztató, azonban sem az R2-essel, sem pedig a junior-Eb-n nem jött ki neki a lépés. Vagy mégis? TURI TAMÁS – A LEGENDA

Még szinte el sem kezdett versenyezni Turi Tamás, bátyja révén legendává vált a neve, miután pedig rali 2-es bajnok lett Zsigulival, a nagyok is befogadták őt. A szurkolók körében pedig már több mint három évtizede ő a magyar rali egyik legnagyobb legendája. ALBON BENT, GASLY KINT

Nagy lehetőséget kapott Alexander Albon a Red Bulltól. Ahhoz képest, hogy tavaly még úgy volt, a Forma–E-ben folytatja, a Belga Nagydíjon már győzelemre esélyes Forma–1-es autóban ülhetett. Azonban csak kilenc futama van, hogy bizonyítson.MAKINEN TANÁR ÚR

Az újgenerációs WRC-k történetében először fordult elő, hogy egy csapat hármas győzelmet arasson. Ehhez kellett egy igencsak jól sikerült Toyota Yaris WRC, három kivételes képességű versenyző, na meg egy csapatvezető, aki úgy gondozza versenyzői lelkét, mint egy jó tanár.MINDENKINEK ELGURULT A GYÓGYSZERE

Hat versenyző vívott olykor tizedekre menő csatát az Ózd Rali ORC értékelésében, ahol végül nüanszok döntöttek Matics Misi javára Dudás Gergő ellenében. A harmadik helyen pedig holtverseny alakult ki Maricsek Miki és Rongits Attila között.JANOVICH ROLAND NEM SZÁMÍTOTT RÁ

Először indul teljes szezonban Janovich Roland, aki ráadásul navigátorával, Csáthy Miklóssal is első közös szezonját teljesíti. A Kerek Lámpás 21011-essel azonban hét futam után így is vezetik a rali 3 országos és déli régiójának bajnokságát. ALFI, AZ ÚTTÖRŐ

Az autó tulajdonosa, Zsolti még az előző évtized közepén, egészen pontosan 2004-ben jutott hozzá a vashoz, és biztosan nem gondolta akkor, hogy ebből egy nagyon hosszú távú kapcsolat lesz.MAD36: EZ LETT BELŐLE

Máté bacardikólás BMW-je februárban már szerepelt az újságban. Akkor a cikknek úgy lett vége, hogy „vajon mi lesz a következő lépés?” Vagy, valami ilyesmi… Hát, erre valószínűleg senki sem fogadott volna nagyobb összegben.MINDEN, AMIT DUDÁS GERGŐRŐL EDDIG NEM TUDTÁL

Mindössze három éve versenyez Dudás Gergő, aki hatalmas léptekkel tör előre a rali ranglétráján. Két futammal a bajnokság vége előtt vezeti az ORC-t és szinte versenyről versenyre látszik, ahogy fejlődik. Ideje volt tehát, hogy vendégül lássuk a Rally Café kávézójában és egy jót beszélgessünk vele.

A Rally Café augusztusi számát keresd az újságárusoknál valamint a MOL, az OMV és Lukoil benzinkutakon.