F1 Forma–1 Magazin ajánló Rally Rally 2 Rally 3 Rallye 1 Rallye1 Rallye2 Rallye3 WTCR

Megjelent a Rally Café 2021. januári száma

Megjelent a Rally Café 2021. januári száma, amit keress az újságárusoknál valamint a MOL, az OMV és Lukoil benzinkutakon vagy vedd meg a digitális Rally Cafét itt. Vagy fizess elő itt.

EXKLUZÍV INTERJÚ
ARMIN SCHWARZ: BUDAPEST RALITÓL A VB-IG

Igen gazdag pályafutása volt Armin Schwarznak. A Rally Cafénak adott exluzív interjúból azonban kiderül, egyáltalán nincs elájulva vb-futamgyőzelmétől, annál büszkébb viszont a Skodánál töltött éveire. Talán meglepő, de nemzetközi pályafutása a Budapest Ralin kezdődött, amelyen állítása szerint rengeteget tanult.

MINDEN, AMIT VIZELLI KÁROLYRÓL EDDIG NEM TUDTÁL

Már az RTE-ben is ódákat zengtek Vizelli Károlyról és a VFTS-éről, amellyel előbb a Rally2-ben bizonyított, ahol 2016-ban bajnoki címet szerzett, majd a következő évben megnyerte a Lada Kupát és Rally1-re váltott. A legnagyobb lépést tavaly tette meg, amikor a VFTS-t egy Skoda Fabia R5-re cserélte. Nem bánta meg.

MI A MERCEDES TITKA?

Hetedik éve uralja a Mercedes a Forma–1-et, begyűjtve mind a hét egyéni és konstruktőri bajnoki címet. Kétségtelenül erősek a versenyzők és a csapat terén is, ám sikereik legfontosabb kulcsa a műszaki előnyük, amit évről-évre fenntartanak. De vajon mi a titkuk? Ennek próbáltunk utánajárni.

MIKI BÁ 50

Félévszázados születésnapját ünnepelte Maricsek Miklós decemberben. Az 50 évéből 25-öt a raliban töltött, 12-t pedig a Rally Café készítésével, ráadásul tavaly egy csomó új dolgot próbált ki a Peugeot Kupától kezdve a navigálásig, volt miről beszélgetnünk.

MIKULÁS RALI MÁSKÉPP

23 éven keresztül volt a Mikulás Rali a magyar bajnokság nem hivatalos karácsonyi partija. A rendező többször is elhárította még az esélyét is annak, hogy bajnoki futam legyen belőle. A COVID azonban sokmindent átírt, így ha csak egyetlen alkalommal is, de bajnoki pontokat osztottak a Mikuláson.

KELL EGY GYORS EMBER

Rendíthetetlenül tör előre a ranglétrán Foczkó Ákos, aki előbb MARB-ban lett bajnok, majd a Rally2 Lada Kupába, tavaly pedig a Rally2 abszolútot nyerte meg. Idén igen nagy fába vágja a fejszéjét, a VFTS-t egy Mitsubishi Lancer Evo X-esre cseréli.

KREICSI BÁLINT: A CÁPÁKKAL IS LEHET HALADNI

Közel négy évtizede került a család birtokába egy E21-es BMW, ami el is döntötte Kreicsi Bálint sorsát. Már ez az autó is belekóstolt a versenyzésbe, de igazán az idén figyelhettünk fel rá, amikor egy gyönyörű 320-assal állt rajthoz a historic bajnokságban.

AMIT A 2021-ES SZEZONRÓL TUDNI LEHET

Az MNASZ kiadta a 2021-es versenynaptár tervezetet, Amely szerint idén nyolc verseny lesz a Rally3-ban. Az eddig tudható részletekről a Rally3-ért felelős RSB tagot, Keszthelyi Róbertet kérdeztük.

PÁRBAJ: SZAUER GERGŐ VS KERÉK ISTVÁN

Tavaly ült össze az egyik legtehetségesebbnek tartott versenyző, Szauer Gergő, a mezőny egyik legrutinosabb navigátorával, Kerék Istvánnal, egy Ford Fiesta Rally4-be. A közös munka eredménye két győzelem, egy második és egy negyedik hely lett, valamint az RC4-es bajnoki cím, amit már az utolsó előtti futamon megszereztek.

IFJ. ÉRDI ÚJRA WRC-BEN

Eredetileg a Szilveszter Ralin szeretett volna rajthoz állni ifj. Érdi Tibor egy Hyundai i20 WRC-vel, de mivel a verseny elmaradt, a Kakucsringre helyezték át a csapat év végi örömautózását.

VISSZATÉR A PORSCHE

Alig három év távolmaradás után a Porsche bejelentette, 2023-ban, egy LMDh prototípussal visszatér a sportautó-versenyzéshez az endurance-vb-n valamint az IMSA sorozatban. Így egyszerre szállhat harcba a Le Mans-i és a Daytonai 24 órás győzelméért.

MAGYAROK AZ AUTÓSPORTBAN: LÁSZLÓ ATTILA
HA VALAKINEK AZ AUTÓSPORT A SZENVEDÉLYE

Akkor még egy súlyos baleset sem tántoríthatja el tőle. László Attila élete két éve teljesen megváltozott, amikor – ahogy mondani szokta – a Hungaroringen hagyta a lábát. Az immáron lábprotézissel élő sportbíró elhivatottságát az FIA 2020-ban Az Év Sportbírója különdíjjal jutalmazta. Életéről, terveiről mesélt a Rally Cafénak.

NŐK AZ AUTÓSPORTBAN: OLIVIA BOUTSEN
AKI FŐZNI LÁTTA AYRTON SENNÁT

Mit tehet az ember lánya, hogyha a bátyja, Thierry Boutsen az egyik legsikeresebb belga Forma–1-es versenyző, ráadásul egy csapatvezetői vénával megáldott párt választ magának? A válasz egyszerű, saját csapatot alapít. Olivia Boutsen legalábbis ezt tette.

WTCR: ESTEBAN GUERRIERI, AZ ARGENTINOK MICHELISZ NORBERTJE

Két egymást követő évben is harcban volt WTCR bajnoki címért, de nem sokon múlott az sem, hogy Forma–1-es versenyző legyen. Esteban Guerrieri a Rally Cafénak adott exkluzív interjúban mesélt mentális tréningről, adatelemzésről és hogy milyen a közös munka Tassi Attilával. Sőt, egy egészen friss hírt is megosztott velünk.

2021-ES VERSENYNAPTÁR: A DRIFT PILÓTÁK BEMUTATJÁK

Mindenki bízik abban, hogy a 2021-es év már nyugodtabb és versenyekben gazdagabb lesz. Ehhez a hátteret Béres Szabolcs és a Drifting.hu idén is biztosítja, hiszen három kategóriában 10 versenyhétvégén 19 versenyt rendeznek majd.

A Rally Café 2021. januári számát keresd az újságárusoknál valamint a MOL, az OMV és Lukoil benzinkutakon vagy vedd meg digitális Rally Cafét itt. Vagy fizess elő itt.

Jó döntés született Hamilton és az Alfa Romeo tette után?