Gokart Sajtóanyag

Menyát a kiesés sem állította meg

Ezúttal is munkás hétvégéje volt Krózser Menyhértnek a WSK Open Cup futamán, Lonatóban. Az MHH Kart Team versenyzője végig tempóhiánnyal küzdött, az előfutamok során és az elődöntőben is nekiütköztek, de még ez sem tudta eltántorítani Menyát, a vizes füvön csúszkálva is vissza tudta rakni gokartját és már csak becsületből is befejezte az elődöntőt.

„Jó érzés volt a nyári szünet után újra gokartban ülni és versenyezni – mondta Menya. – Egész héten tempóhiánnyal küzdöttünk, nem működött a váz, nem találtuk meg a jó beállítást.

Krózser Menyhért, MHH Kart Team, WSK Open Cup, Lonato (Olaszország), 2021. szeptember 17–19.

Az időmérő futamomban 21. lettem, így minden előfutamot erről a helyről kezdtem. Az elsőn és az utolsón is nekem ütköztek és kiestem. Egyszer sikerült a 10. helyig előre jönni, de elment a guminyomásom, és négyen megelőztek. Volt még egy 17. és egy 13. helyem. Ennél sokkal többet nem lehetett belőle kihozni.

Az elődöntőre leesett az eső, a rajtnál kívülről több versenyzőt is megelőztem. Az egyik kanyar kijáratánál megpöckölték a gokartom jobb hátulját, felpattantam a levegőbe és kirepültem a pályáról. Sikerült visszatolni, bár a vizes füvön nagyon csúszott a cipőm – kívülről biztos vicces lehetett, ahogy küzdöttem – de mindenképpen tovább akartam menni. Végül sikerült is, és a 27. helyen értem célba.

Az eredménnyel és a technikával sem vagyok elégedett, de úgy érzem, hogy a lehetőségeimből kihoztam a legtöbbet. Nagyon hasznos volt vízen versenyezni, jók voltak a rajtjaim, az első köreim, sok pozíciót tudtam menteni. Ezeket kell legközelebb eredményre váltani.“