ERC

Mikkelsen az élen, Herczig ötödik helyen élte túl az első napot, Sordo viszont kiesett

Elképesztően nehéz körülmények között Andreas Mikkelsen nyerte a Fafe Rally első napját Alexey Lukyanuk előtt, míg Dani Sordo nem tudott célba érni. Herczig Norbert túl élte a délutáni szakaszokat, melyeken kilenc helyet javítva az 5. helyen zárta a napot.

A Fafe Rally első köréről szóló írást azzal fejeztük be, hogy délutánra még több eső jön, ami be is igazolódott, és szinte járhatatlanná tette délutánra a mai szakaszokat. Minden egyes versenyzőnek csak a túlélés lehetett a cél, de akiknek ez sikerült, az a nap végén nagyon örülhet.

A verseny első napját Andreas Mikkelsen nyerte, aki már az első délutáni szakaszon átvette a vezetést Dani Sordotól, aki defektet szedett össze.

A folytatás is a norvég versenyzőnek jött össze jobban, megőrizte vezető helyét és végül a napot 4.4 másodperc előnnyel fejezte be.

Dani Sordo végül a napot nem is tudta befejezni, mert a legszárazabb, utolsó szakaszon balesetet szenvedett a harmadik helyen állva.

A második hely végül Alexey Lukyanuké lett, azt követően, hogy már fél perc hátránya volt négy szakasz után.

A harmadik helyre az utolsó szakaszon négy helyet javítva Armindo Araújo lépett 1:49 perc hátránnyal, 13.5 másodperccel megelőzve Bruno Magalhaest.

Herczig Norbert okosan csak a szakaszok teljesítését tűzte ki délutánra célul, ami kiválóan sikerült is neki és a déli 14. helyről egészen az 5. pozícióig lépett előre.

A magyar versenyzőt 5 másodperccel követi Erik Cais, míg Nil Solans 25.2 másodperccel.

Amennyiben már nem módosul a mai első öt helyezett eredménye, úgy Andreas Mikkelsen 12 pontra növelte előnyét a kiesé Efrén Llarena előtt, míg a harmadik helyen Miko Marczyk hátránya 46 pont. Alexey Lukyanuk a bajnokság negyedik helyén 70 pont, míg Herczig Norbert az ötödiken 73 pont hátránnyal áll.

Holnap ismét nyolc szakasz vár a versenyzőkre.