ERC

Mikkelsen nyert és a Rally Hungary-n bajnok lehet, Herczig hatodik helyen ért célba

Andreas Mikkelsen magabiztosan nyerte a Fafe Rallyt a délután műszaki hibával küzdő Alexey Lukyanuk és a portugál bajnoki címet megszerző Armindo Araújo előtt. Herczig Norbert a hatodik helyen zárta a versenyt.

Andreas Mikkelsen és Alexey Lukyanuk között még csata volt várható a Fafe Rallyn vasárnap délután, azonban ezt keresztül húzta a technika ördöge. Alexey Lukyanuk Citroenjében kormányösszekötő probléma keletkezett az első délutáni szakaszon, és így mind a négy délutáni pályán lassan tudott csak haladni.

Mikkelsen végül 2:01.8 perc előnnyel nyert a műszaki hiba ellenére is második helyen záró Lukyanuk előtt, míg a harmadik helyen Armindo Araújo ért célba, aki ezzel megnyerte a Portugál Bajnokságot is.

Bruno Magalhaes a negyedik helyen zárt, míg Nil Solans lett az ötödik.

Herczig Norbert többször is hibázva és sokat tanulva a hatodik helyet szerezte meg az utolsó szakaszon defekttel célba érő Erik Cais előtt.

Az ERC bajnokság három hét múlva a Rally Hungary versennyel folytatódik, Nyíregyházán. A magyar versenyen akár a bajnoki címet is megszerezheti Mikkelsen.