WRC

Neuville az élen, Hyundai 1-2

Thierry Neuville fél perces előnyben zárta a szombati napot a Török Rallyn csapattársa, Sébastien Loeb, valamint Sébastien Ogier előtt.

Thierry Neuville már-már magabiztos előnyben zárta a Török Rally második napját, melyen a szakaszok felét, hármat sikerült megnyernie.

Ugyanakkor magabiztos előny nincs, erre a belga versenyző is emlékeztetett a szombati utolsó szakasz után, mivel holnap jön a legnehezebb, 38 km-es szakasz, ráadásul kétszer is.

Korábban pedig erre a szakaszra hívta fel a figyelmet szinte minden versenyző.

A Hyundai versenyzőjét összesen 15 világbajnoki cím tulajdonosai követik, hiszen Sébastien Loeb fellépett a nap záró szakaszt megnyerve a második helyre, holtversenyben Sébastien Ogier-val.

Elfyn Evans a nap utolsó szakaszán kénytelen volt figyelnie gumijaira, így 27.6 másodpercre van a dobogótól.

Az ötödik helyet tartja Kalle Rovanpera, aki szintén az első délutáni szakaszon ért célba defekttel. A fiatal finn pilóta 18 másodperccel áll Evans mögött.

A hatodik helyen Teemu Suninen 16.2 másodperccel követi Rovanperát, míg csapattársait, Esapekka Lappit 53 másodperccel, Gus Greensmith-t pedig 1:40.4 perccel előzi meg.

A WRC2-ben Pontus Tidemand vette át a vezetést, miután szintén az első délutáni szakaszon defektet szerzett Adrien Fourmaux.

A WRC3-ban Kajetan Kajetanowicz 46.3 másodpercre növelte előnyét a Tagai Racing Citroenjével versenyző Marco Bulacia Wilkinson előtt.

Holnap csupán négy szakasz vár a mezőnyre, köztük a 38 km-es Cetibeli, ami miatt még teljesen átalakulhat a mezőny sorrendje.

Állás nyolc szakasz után
1 #11 Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul (belga) Hyundai i20 Coupe WRC 1:36:38.6
2 #9 Sébastien Loeb, Daniel Elena (francia, monacói) Hyundai i20 Coupe WRC +33.2
3 #17 Sébastien Ogier, Julien Ingrassia (francia) Toyota Yaris WRC +33.2
4 #33 Elfyn Evans, Scott Martin (brit) Toyota Yaris WRC +1:00.8
5 #69 Kalle Rovanpera, Jonne Halttunen (finn) Toyota Yaris WRC +1:18.8
6 #3 Teemu Suninen, Jarmo Lehtinen (finn) Ford Fiesta WRC +1:35.0
7 #4 Esapekka Lappi, Janne Ferm (finn) Ford Fiesta WRC +2:28.0
8 #44 Gus Greensmith, Elliott Edmondson (brit) Ford Fiesta WRC +3:15.4
9 #7 Pierre-Louis Loubet, Vincent Landais (francia) Hyundai i20 Coupe WRC +4:20.4
10 #26 Kajetan Kajetanowicz, Maciej Szczepaniak (lengyel) Skoda Fabia R5 Evo (WRC3) +6:11.5
11 #24 Marco Bulacia Wilkinson, Marcelo Der Ohanesian (bolíviai, argentin) Citroen C3 R5 (WRC3) +6:57.8
12 #21 Pontus Tidemand, Patrik Barth (svéd) Skoda Fabia R5 Evo (WRC2) +7:05.6
13 #22 Adrien Fourmaux, Renaud Jamoul (francia, belga) Ford Fiesta R5 (WRC2) +9:37.8 (1:00)
14 #25 Emilio Fernandez, Rubén Garcia (chilei, argentin) Skoda Fabia R5 Evo (WRC3) +9:52.1