WRC

Neuville kezdett a legjobban, Loeb 2.

Thierry Neuville nyerte a Török Rally első szakaszát, mely után hármas Hyundai vezetés alakult ki. Sébastien Loeb vezetésén meg sem látszott a majdnem nyolc hónapos kihagyás és második lett, míg Ott Tanak a harmadik.

A Török Rally első, 13.9 km-es szakaszán a Hyundai versenyzői szerepeltek a legjobban, Thierry Neuville volt a leggyorsabb, mögötte Sébastien Loeb (képen) 3.3, Ott Tanak pedig 3.5 másodperccel maradt el.

Loeb teljesítményén meg sem látszott, hogy utolsó WRC futamán januárban, a Montén indult.

A Hyundai tehát kiválóan kezdett az idei legnehezebb WRC futamon.

A toyotások között Elfyn Evans volt a leggyorsabb, 4 tizeddel elmaradva Tanak mögött, míg Sébastien Ogier-t 1.2 másodperccel előzte meg.

A hatodik idővel kezdett Teemu Suninen, legjobb M-Sport versenyzőként 1 tizeddel maradt csak el Ogiertól, míg a toyotás Kalle Rovanperával azonos időt ért el, csapattársát, Esapekka Lappit pedig 4 tizeddel előzte meg.

Gus Greensmith a délelőtti kicsúszás után a kilencedik, míg Pierre-Louis Loubet a 10. helyen kezdett.

Az első szakaszon még elmaradtak a drámai pillanatok.

Ma még egy 11.3 km-es szakaszt kell a mezőnynek teljesíteni.

Fotó: Red Bull