WRC

Ogier és a Toyota mindent vitt a Montén

Sébastien Ogier győzelmével kezdődött a 2021-es Rally Világbajnokság, miután a hétszeres világbajnok nyolcadszor nyerte meg a Monte-Carlo Rallyt. Elfyn Evans második helyével kettős győzelmet aratott a Toyota Gazoo Racing, míg a pódium harmadik fokára Thierry Neuville állhatott a Hyundaijal. A Power Stage első három helyén toyotások zártak.

Sébastien Ogier nyerte a Monte-Carlo Rally utolsó, Power Stage szakaszát, így a hétszeres világbajnok nyolcadik győzelmével a legendás verseny legeredményesebb versenyzője lett. Az egy hónap múlva 38. születésnapját ünneplő Ogier 50. WRC futamát nyerte.

Az utolsó szakasz és a verseny második helyén Kalle Rovanpera zárt, aki a reggeli defekt miatt csúszott le a dobogóról.

Elfyn Evans pedig a Power Stage harmadik helyén zárt, így az utolsó szakaszon hármas Toyota győzelem született.

A verseny második helyét azonban Elfyn Evans kaparintotta meg, aki 32 másodperccel zárt Ogier mögött, így abszolútban kettős sikert aratott a Toyota.

A harmadik helyen Thierry Neuville, a verseny tavalyi győztese ért célba új navigátorával, Martijn Wydaeghével, aki 41 másodperccel maradt el Evans mögött és 80 másodperccel előzte meg az egy évvel ezelőtti versenyhez képest egy helyet javító Kalle Rovanperát.

Dani Sordo a Hyundaijal az ötödik, míg Takamoto Katsuta a Toyotával hatodik lett.

A WRC2-ben Andreas Mikkelsen rajt-cél győzelmet aratva zárt a hetedik helyen az M-Sportos Gus Greensmith és kategóriatársa, Adrien Fourmaux előtt.

A legjobb 10-be még Eric Camilli tudott beférni, miután Oliver Solberg az utolsó szakaszon kiesett a Hyundaijal.

A WRC szezon egy hónap múlva a finn, havas Arctic Rallyval folytatódik.

Nem hivatalos végeredmény
1 #1 Sébastien Ogier, Julien Ingrassia (francia) Toyota Yaris WRC 2:56:33.7
2 #33 Elfyn Evans, Scott Martin (brit) Toyota Yaris WRC +32.6
3 #11 Thierry Neuville, Nicolas Gilsoul (belga) Hyundai i20 Coupe WRC +1:13.5 (0:05)
4 #69 Kalle Rovanperä, Jonne Halttunen (finn) Toyota Yaris WRC +2:33.6 (0:20)
5 #6 Dani Sordo, Carlos Del Barrio (spanyol) Hyundai i20 Coupe WRC +3:14.2 (0:05)
6 #18 Takamoto Katsuta, Daniel Barritt (japán, brit) Toyota Yaris WRC +7:01.3
7 #25 Andreas Mikkelsen, Ola Fløene (norvég) Škoda Fabia Rally2 Evo (WRC2) +7:23.6 (0:10)
8 #44 Gus Greensmith, Elliott Edmondson (brit) Ford Fiesta WRC +8:21.1 (0:10)
9 #20 Adrien Fourmaux, Renaud Jamoul (francia, belga) Ford Fiesta R5 MkII (WRC2) +9:15.8 (0:10)
10 #24 Eric Camilli, François-Xavier Buresi (francia) Citroën C3 Rally2 (WRC2) +10:36.0 (0:45)
11 #30 Yohan Rossell, Benoît Fulcrand Citroën C3 Rally2 (WRC3) +11:47.1
12 #21 Nikolay Gryazin, Konstantin Alexandrov (orosz) VW Polo GTI R5 +11:59.6
13 #55 Yoann Bonato, Benjamin Boulloud (francia) Citroën C3 Rally2 (WRC3) +12:56.3
14 #29 Nicolas Ciamin, Yannick Roche (francia) Citroën C3 Rally2 (WRC3) +14:50.2
15 #22 Marco Bulacia Wilkinson, Marcelo Der Ohanessian (bolíviai, argentin) Škoda Fabia Rally2 Evo (WRC2) +16:15.4 (0:05)