WRC

Ogier oktatással kezdett szombaton

Sébastien Ogier hatalmas előnnyel nyerte a Monte-Carlo Rally első szombati szakaszát, a második Elfyn Evansnél is majdnem 1 másodperccel volt gyorsabb kilométerenként. Újra három Toyota az élen.

Egy 18.31 km-es szakasszal indult a szombati program a Montén, mely az éjjeli havazás nyomán hol kevésbé, hogy jobban volt havas.

A körülményekkel Sébastien Ogier birkózott meg legjobban, aki csaknem egy másodperccel volt gyorsabb a második időt autózó Elfyn Evansnél, 17.8 másodpercet adott a reggelt még éllovasként kezdő walesi csapattársának.

Thierry Neuville egy kisebb kicsúszást mutatott be, míg Ott tanak defekt miatt kapott majdnem másfél percet.

Összetettben Ogier állt az élre, őt Elfyn Evans 10.4 másodperccel, míg a harmadik helyre lépő Kalle Rovanpera 1:08.3 perccel követi.

A három Toyotához Neuville van a legközelebb, 25.6 másodperccel áll Rovanpera mögött, míg Tanakot 4.2 másodperccel előzi meg.

Dani Sordo 23.3 másodperccel követi a 2019-es világbajnokot.

A tegnapi műszaki hiba után ma újra autóba tud ülni László Zoltán és Berendi Dávid, így az ő versenyükről is írunk majd.