Rally Cafe Magazin
ORB ORC Rally

Vincze Ferenc idei negyedik győzelmét szerezte

Vincze Ferenc nyerte a hétvégi Ózd Rallyt, így a negyedik aszfaltos versenyen is legyőzhetetlennek bizonyult és nagy lépést tett az év végi arany felé. A második helyet Hadik András, míg a harmadikat Velenczei Ádám szerezte meg.

Vincze Ferenc és Igor Bacigal a vasárnapi hat szakaszból hármat, köztük a Power Stage-t is megnyerve 19.6 másodperc előnnyel tudott nyerni az Ózd Rallyn.

A második helyen a Rallye1 címvédője, Hadik András és Deák Attila zárt, míg további 3.4 másodperc hátránnyal Velenczei Ádám és Zsiros Gábor zártak a harmadik helyen.

A negyedik helyet szerezte meg Német László és Szabó István fél perccel lemaradva a dobogóról és 5.2 másodperccel megelőzve Bodolai Lászlót és Szőke Tamást.

Trencsényi József és Verba Gábor zárt a hatodik helyen, majd Osváth Péter és Papp Tamás következett.

Az ORC-ben Matics Mihály és Németh Gergely szerezték meg y győzelmet a 20 másodperces büntetést kapó Dudás Gergő és Szabó Krisztián előtt 2.1 másodperc előnnyel.

A harmadik helyért Rongits Attila és Hannus László, Maricsek Miklós és Bán Viktor, valamint Gyarmati Ariel és Kovács Szabolcs harcoltak. Végül Maricsek Miklósék, valamint Rongóék azonos eredménnyel végeztek, míg Gyarmati Ariel csupán egy 10 másodperces büntetéssel 10 másodperc hátránnyal az ötödik helyen. A szabályok értelmében a Rally Café Racing versenyzői, Maricsek Miklósék lettek a harmadikok Rongits Attiláék pedig negyedikek.

Hevesi István és Józsa Péter sokáig a kategória élén is állt, azonban egy defekt miatt a hatodik helyen zárt.

A Production Cup értékelésében a Rally Cafés Tóth Tibor és Szabó József nyert Bacsa Tamás és Hanyik Gergely, valamint Kurtos Róbert és Fridrik Gergő előtt.

A Rallye1 következő versenyét október közepén tartják a Mecsekben.