ORB ORC

Óriási csatában Velenczei Ádám első versenyét nyerte!

A Vértes Rally utolsó szakaszát magabiztosan és rendkívül gyorsan teljesítve nyerte meg első Rally1-es versenyét Velenczei Ádám Turán Frigyest és Hadik Andrást megelőzve.

Turán Frigyes 4.1 másodperc előnnyel várhatta a Vértes Rally utolsó, 17 km-es szakaszát Velenczei Ádám előtt, azonban a Skodás versenyző mindent beleadva megnyerte a szakaszt, mégpedig 8.4 másodperccel megelőzve volkswagenes riválisát.

Velenczei Ádám így karrierje első abszolút futamgyőzelmét szerezte és Turán Frigyes Salgótarjáni, valamint Vincze Ferenc egri győzelmét követően a szezon harmadik győztese lett.

A második helyet Turán Frigyes 4.3 másodperc hátránnyal szerezte meg, míg Hadik Andrást 8 tizeddel előzték meg.

Hadik Andrásék ezzel a harmadik helyezéssel hálálták meg csapatuk munkáját, amivel a Parasznya Rallyn alaposan összetört Fordot építették újjá.

Vincze Ferenc az egri győzelem után ezúttal a negyedik helyen zárt 9.2 másodperccel elmaradva Hadik mögött.

Csomós Miklós az ötödik, míg Balogh János a hatodik helyen ért célba.

A 2WD mezőnyben László Martin tudott nyerni, mígt Szauer Gergő műszaki hibás autóval a második lett Herczig Patrikot megelőzve.

A Peugeot Kupában Hangodi Bendegúz zárt az első helyen Viszló Csabát és Maricsek Miklóst megelőzve. Tábori Ákos az utolsó szakaszon az elsőről a negyedik helyre esett műszaki hiba miatt.

Az ORC-ben Rongits Attila magabiztosan tudott nyerni Gyarmati Ariel és Szilágyi Patrik előtt, míg Bacsa Tamás a második szakaszon elért abszolút 2. idejét követően az utolsó két szakaszt törött féltengellyel teljesítette és sok időt vesztett.

A Rally1 szezonja három hét múlva a Rally Hungary-n folytatódik, mely egyben ERC futam is lesz.