WRC

OTT TANAK ÉS MARTIN JARVEOJA A 2019-ES RALLY VILÁGBAJNOK

Thierry Neuville nyerte a Spanyol Rallyt, azonban mégis Ott Tanak lehet a boldogabb, aki második helyével megszerezte első világbajnoki címét.

Thierry Neuville az utolsó két szakaszon is megőrizte vezető helyét és végül 17.2 másodperc előnnyel nyerte a Spanyol Rallyt.

A második helyen Ott Tanak zárt, aki megnyerte a Power Stage-t, míg Thierry Neuville harmadik lett. Az észt versenyző így a hazai versenyén induló Dani Sordo előtt is végzett, így elmaradt Hyundai kettős sikere.
Ott Tanak ezzel az eredménnyel behozhatatlan előnyre tett szert a bajnokságban és megnyerte első világbajnoki címét!

A negyedik helyen Sébastien Loeb zárt a harmadik Hyundaijal, miután sikeresen tartotta maga mögött Jari-Matti Latvalát. A két versenyző között végül 6.3 másodperc döntött.

A hatodik helyet Elfyn Evans szerezte meg csapattársa, Teemu Suninen előtt.

A péntek reggeli műszaki hiba után a nyolcadik helyig tudott felzárkózni Sébastien Ogier, aki az autó meghibásodása után nem tudott érdemben harcolni a vb címért.

A világbajnokságot tehát Ott Tanak megnyerte, miután 36 pont az előnye Thierry Neuville előtt. A második helyért vívott csatában azonban még nagy harc várható Ausztráliában.