Rally Café Magazin
Ajánlott Rally 2

Várnai Dávid győzelmével zárult a Rallye2-es szezon

Várnai Dávid nyerte a Mecsek Rallyt a Rallye2-ben, mely a szezon utolsó futama volt. A hondás versenyző mögött Zsebe Gábor és Boroznaki Tibor zárt.

A Mecsek Rallye mezőnyében a ladás Baksai László és Erdei Zoltán nyerte az első szakaszt, azonban a következőn már Várnai Dávid és Szabó Tamás vette át a vezetést.

A Hondás páros ezt követően már a további négy szakaszon is őrizte vezető helyét és végül nagy csatában 2.1 másodperc előnnyel nyertek Pécsett a skodás Zsebe Gábor és Zákányi János előtt.

A harmadik helyen Boroznaki Tibor és Kiss András zárt Citroen C2-vel 50 másodperccel követve Zsebééket.

A bajnoki címet már korábban megnyerte Trencényi Vince és Pannuska Dávid, ezért a fordos páros már a Rallye1 2WD mezőnyében állt rajthoz.

A pécsi futam nagy visszatérője Neukirchner András volt, aki a veszprémi nagy baleset után tudott ismét autóba, egy Peugeot 208-ba ülni. Neo ezúttal Molnár Zoltánnal indult és több defekt illetve probléma után sikerült célba érniük.
Neo veszprémi navigátora, Keszthelyi-Pardi Kata egy előfutó autóban tudott visszatérni.

Fotó: Salánki Gábor, Rallye2.hu