Rally Café Magazin
Ajánlott Rally 3

Bukulya a versenyt, Janovich az országos bajnokságot nyerte

A már északi bajnok Bukulya István nyerte a ma rendezett Sajókaza-Felsőnyárád Rallye3-as versenyt. Janovich Roland második helyével először nyerte meg az országos értékelést.

Eredetileg nyolc szakasz szerepelt a Rallye3-as futam programjában, de a negyedik és nyolcadik szakasz végül nem tartották meg.

Bukulya István és Tatara Ákos (Lada 2107) hat szakaszból ötöt tudott megnyerni, így a versenyen már Északi Régiós bajnokként induló páros 17.9 másodperc előnnyel szerezte meg a győzelmet.

A második helyen az országos értékelést vezető Janovich Roland és Csáthy Miklós (Lada 21011) érkezett célba, akinek ez a helyezés is elegendő volt a Rallye3 bajnoki címéhez.

Janovich legnagyobb riválisai közül Geiger Máté és Johann Uber (Lada 21011) a harmadik szakaszon már nem rajtolt el, míg Dénes Szabolcs és Varga Katalin (Lada 21011) a harmadik helyen ért célba 4.7 másodperccel Janovich mögött.

Dénes az utolsó megtartott szakaszon javított két helyezést Simon Györgyöt és Simon Tímeát (Lada 2105), valamint Oroszki Tamást és Bárdos Pétert (Honda Civic) megelőzve.

A hatodik helyet Dudás István Márton és Bűdi Norbert (Lada 21011) szerezték meg, majd Kiss László és Tóth Gergely (Honda Civic), Szendrei Péter és Szendrei Endre (Lada VFTS), Spéder Bence és Koroknai Dániel (BMW E36), valamint Czékmány Norbert és Kovács Zoltán (Lada 2105) fértek be a legjobb 10 versenyző közé.

Az Északi Régió Bajnoksága ezzel a versennyel ért véget, ott Bukulya István és Tatara Ákos szerezte meg a bajnoki címet.

Az országos értékelés utolsó versenyére egy hónap múlva Orfű és Magyarhertelend között kerül sor, ahol a Janovich-Csáthy páros már országos bajnokként indulhat, hogy megcélozza a Déli Régió bajnoki címét is.