Rally Cafe Magazin
Ajánlott Rally 3

Koltai először nyert, hibáztak az esélyesek

Koltai Tibor nyerte az idei Rallye3-as versenyt Porrogszentkirályon Geng Bence és Hajdu Zoltán előtt. Az esélyesek közül Janovich Roland borult, Geiger Máté és Dénes Szabolcs pedig műszaki hibával küzdöttek.

A Rallye3 országos és déli értékelésének élén állva a legnagyobb esélyesként indulhatott Porrogszentkirályon Janovich Roland és Csáthy Miklós, de már az első szakaszon árokba estek és három percet vesztettek,

Az első három szakaszt megnyerve Koltai Tibor és Fehér László magabiztosan szerezték meg első győzelmüket a Rallye3-ban. A Lada 2107-essel induló páros a négy szakasz után 23.6 másodperc előnnyel végeztek a verseny élén.

A második helyet Geng Bence és Geng Ferenc szerezték meg Opel Corsával, míg a harmadik helyen Hajdú Zoltán és Jozipovics Tímea zártak Lada VFTS-sel további 2.1 másodperc hátránnyal.

Az abszolút negyedik helyet szerezte meg az 5-ös kategória győztese, Kaveczki Jenő és Nagy Péter Volkswagennel, akik 12.9 másodperccel végeztek Hajdúék mögött, míg a Hollósi Endre-Ferenci Miklós-Lada VFTS triót 3 tizedmásodperccel, a Geiger Máté-Johan Uber-Lada 2101 triót pedig 2.4 másodperccel előzték meg.

A bajnokság második helyéről induló Geiger az utolsó szakaszon műszaki hiba miatt csúszott az 5. helyről a hatodikra, míg korábban megforgás miatt vesztett időt.

A hetedik helyen Paczúr Dominik és Varga Nikolett (Lada 21011) ért célba, míg mögöttük Matyikó Zoltán és Matyikó Tamás (Lada VFTS), Bíró Gergő és Bíró Balázs (Opel Astra), valamint Csibrák Zoltán és Csibrák Csaba (Lada 2107) zártak.

Dénes Szabolcs és Varga Kata a Lada 2101 motorhibája miatt a második helyről állt ki az utolsó szakaszon.

A Rallye3-as országos értékelésben Janovich Roland 21 pont előnnyel vezet a második helyre lépő Geiger Máté előtt, aki 1 ponttal előzte meg a az eddigi második, de ezúttal nem induló Bukulya István.

A Déli Régió értékelésében Janovich Roland továbbra is az élen, de előnye már csak 6 pont Geiger Máté előtt, míg a harmadik helyen Dénes Szabolcs hátránya 28 pont.

A bajnokság következő versenyét Sajókazán rendezik október elején.