Rally Café Magazin
Rally

Kovács Antal nyerte a Porec Rallyt

Kovács Antal és Istovics Gergő győzelmével zárult a Porec Rally,, a horvát bajnokság szezonzárója. A horvát bajnoki címet már korábban megnyerte Hideg Krisztián és Kerék István.

A Porec Rally győzelméért Kovács Antal és Istovics Gergő, valamint az olasz Claudio De Cecco és Lisa De Cecco harcolt szinte az egész versenyen folyamatosan változott a vezető hely betöltése.
A csata végül a nyolcadik szakaszon dőlt el, amikor az olasz Hyundai-os 52 másodpercet vesztett, innen pedig Kovácsék már nem kockáztattak és 50 másodperc előnnyel megnyerték a versenyt olasz riválisaik előtt.

A harmadik helyen Darko Peljhan és Matej Car zárt másfél perc hátránnyal.

A versenyen Peugeot 208 R2-vel állt rajthoz Szilágyi János és Váradi Alexandra, akik az abszolt 14. helyen értek célba, míg kategóriájukban az 5. helyet szerezték meg.

Locher János és Somogyi Tamás az abszolút 36., kategória 6. helyen zártak a Peugeot 106 S16-tal.