Gokart Sajtóanyag

Rekordszámú mezőnyben debütált Molnár Martin

Fekete folttal az oldalán, számos élménnyel és rengeteg tapasztalattal gazdagodott Molnár Martin pályafutása első OKJ (Junior) kategóriás versenyén, a WSK Champions Cupon, az olaszországi Adriában.

Sok minden változott Martin körül az elmúlt hónapokban. Tavaly három bajnoki címet szerzett Mini kategóriában, idén pedig a terveknek megfelelően Juniorra váltott. A Révész Truck Racing Team színeiben indul, a műszaki hátteret pedig az olasz Kart Republic gyári csapata biztosítja.

Mindjárt az első versenyén jó alaposan bedobták a mélyvízbe, hiszen a legerősebbnek tartott sorozat, a WSK évadnyitó versenyén, a Champions Cupon állt rajthoz, ahol OKJ-ban rekordszámú, 101 résztvevő volt.

Martin az időmérőn a 65. helyen végzett, az előfutamok során 60. lett, míg az elődöntőben három helyet javítva a 27. helyen ért célba.

„Pontosan azt hozta Martin, amit vártunk tőle – mondta Molnár Zoltán csapatvezető. – A tavalyi Rotax Mini kategóriához képest hatalmas lépés az OKJ. Nem csak a váz nagyobb, de a motor is brutálisan erős. Ehhez sokkal komolyabb fizikai erőnlét szükséges.

A műszaki hátteret a Kart Republic gyári csapata biztosítja

Martin karácsonytól január elejéig az iskolai feladataira koncentrált, január 16-án ment ki Olaszországba, ahol heti három–négy napot gokartozik, a többi napon tanul és edz. Folyamatosan javul az erőnléte, de még el kell telnie pár hónapnak, hogy kellőképpen megerősödjön.

A tempója és a versenyszituációk kezelése jó volt, de látszott rajta, hogy a nap végére elfárad. Ráadásul a baloldalát megütötte az ülés, úgyhogy egy jó nagy fekete folttal versenyzett.

Az időmérőn nem volt szerencsénk a helyezkedéssel, nem tudott egy akadálymentes gyors kört sem teljesíteni. Az előfutamok során nagyon jól rajtolt, pedig korábban ez nem volt az erőssége. Sokat fejlődött, a legjobb eredményét a második előfutamban érte el, ahol 16. lett.

A 60. helyen jutott a B elődöntőbe, ahol a 30. helyről indulva 27.-nek futott be.“

A biztató kezdés után Molnár Martin a héten a négy fordulós WSK Super Masters Series első futamán áll rajthoz, szintén Adriában.