WRC

Rovanpera mindent vitt az Istenek Versenyén

Kalle Rovanpera maximális pontszámot gyűjtve nyerte meg az Acropolis Rallyt Ott Tanak és a helyét a bajnokság élén megerősítő Sébastien Ogier előtt. A második helyért hárman harcolnak.

Kalle Rovanpera kényelmes előnye ellenére megcélozta a Power Stage győzelmet is a görög Acropolis Rallyn, és a finn toyotás végül 1.2 másodperccel mindenkinél gyorsabb tudott lenni, így karrierje második győzelme mellett maximális pontszámot is szerzett az Istenek Versenyén.

Kalle Rovanpera kirobbanó szériát tudhat maga mögött az utóbbi időben, hiszen Észtországban nyert, Belgiumban harmadik lett, majd jött a mostani győzelem, és hazai versenye, a Finn Rally csak most következik.

A Power Stagen Elfyn Evans, Sébastien Ogier, Thierry Neuville és Ott Tanak követte Rovanperát, így a Toyota ezen a szakaszon hármas sikert ért el.

A verseny második helyén Ott Tanak zárt 42.1 másodperc hátránnyal, aki a júniusi Szafari Rallyn tudott utoljára dobogón állni.

A harmadik helyen Sébastien Ogier végzett, akinek ez a helyezés is tökéletes volt, miután bajnoki riválisai, Elfyn Evans és Thierry Neuville pénteken műszaki hiba miatt rengeteg időt vesztett.

A Toyota-Hyundai-Toyota-Hyundai sort Dani Sordo tette teljessé a negyedik helyezéssel.

Gus Greensmith Kenya után ismét pontot tudott szerezni Elfyn Evans és az utolsó szakaszon megforgó Adrien Fourmaux előtt.

Thierry Neuville pedig végül a nyolcadik helyig tudott előrelépni a pénteki probléma után.

A WRC2-ben Andreas Mikkelsen nyert csapattársa, Marco Bulacia Wilkinson és az első M-Sportos versenyén induló Nikolay Gryazin előtt.

A WRC3-ban Yohan Rossel zárt az élen Kajetan Kajetanowicz és Chris Ingram előtt.

A világbajnokságot Sébastien Ogier már 44 pont előnnyel vezeti Elfyn Evans előtt, azonban a walesi pilótát már hárman is üldözik, Thierry Neuville 6, Kalle Rovanpera pedig 7 ponttal követi.

A gyártók versenyében a Toyota 57 ponttal vezet a Hyundai előtt.

A WRC szezon három hét múlva a Finn Rallyval folytatódik.

Nem hivatalos végeredmény
1 #69 Kalle Rovanperä – Jonne Halttunen (FIN) Toyota Yaris WRC 3:28:24.6
2 #8 Ott Tänak – Martin Järveoja (EST) Hyundai i20 Coupe WRC +42.1
3 #1 Sébastien Ogier – Julien Ingrassia (FRA) Toyota Yaris WRC +1:11.3
4 #6 Dani Sordo – Cándido Carrera (ESP) Hyundai i20 Coupe WRC +3:01.0 (0:10)
5 #44 Gus Greensmith – Chris Patterson (GRB) Ford Fiesta WRC +5:45.0
6 #33 Elfyn Evans – Scott Martin (GBR) Toyota Yaris WRC +6:42.7 (2:10)
7 #16 Adrien Fourmaux – Renaud Jamoul (FRA / BEL) Ford Fiesta WRC +6:54.4 (3:00)
8 #11 Thierry Neuville – Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 Coupe WRC +8:41.1 (4:00)
9 #20 Andreas Mikkelsen – Elliott Edmondson (NOR /GBR) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC2) +9:02.5
10 #22 Marco Bulacia Wilkinson – Marcelo Der Ohannesian (BOL / ARG) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC2) +9:19.2
11 #30 Yohan Rossel – Alexandre Coria (FRA) Citroën C3 Rally2 (WRC3) +10:50.8
12 #31 Kajetan Kajetanowicz – Maciej Szczepaniak (POL) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC3) +11:23.6
13 #34 Chris Ingram – Ross Whittock (GBR) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC3) +11:49.7
14 #23 Nikolay Gryazin – Konstantin Aleksandrov (RUS) Ford Fiesta Rally2 (WRC2) +13:47.5
15 #35 Emil Lindholm – Reeta Hämäläinen (FIN) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC3) +13:55.6 (1:40)