WRC

SÉBASTIEN OGIER ÉS JULIEN INGRASSIA NYOLCSZOROS RALLY VILÁGBAJNOKOK

Sébastien Ogier és Julien Ingrassia nyerték a 2021-es Monza Rallyt, amivel megszerezték karrierjük nyolcadik világbajnoki címét.

Sébastien Ogier és Julien Ingrassia megtartotta a vezető helyet és 7.3 másodperc előnnyel megnyerték a WRC szezonzáró Monza Rallyt, így 54. futamgyőzelmükkel és 91. dobogós helyezésükkel megnyerték az idei világbajnokságot, megszerezve nyolcadik vb címüket.

A második helyen Elfyn Evans zárt, míg a harmadik Dani Sordo lett, csapattársaikat, Thierry Neuville-t, Oliver Solberget és Teemu Suninent megelőzve.

A gyártók vb címét a Toyota nyerte, és 2018 után ismét a csúcsra ért a Hyundait és az M-Sportot megelőzve.

A Monza Rallyval véget ért a WRC autók 24 éves korszaka is, miután jövőre már hibrid, Rally1-es autókkal versenyeznek a vb-n.