Sérült kézzel is dobogón állhatott Michelisz

A szombati tömegkarambolban megsérült kézzel is sikerült vasárnap az utolsó futamon dobogón zárnia Michelisz Norbertnek, aki így a bajnokság pontversenyében is javított. A vasárnapi első futamon első győzelmét szerezte Mato Homola.

A szombati tömegkarambol után hárman már nem tudtak rajthoz állni vasárnap, Rob Huff, Mehdi Bennani és James Thompson.

Michelisz Norbert keze is megsérült a balesetnél, de vállalni tudta a versenyeket vasárnap, és az első futam ötödik helye után a másodikon a harmadik helyen sikerült célba érnie.

Az első futamon Mato Homola karrierje első győzelmét aratta Yvan Müller és Pep Oriola előtt, míg a másodikon Thed Björk és Gabriele Tarquini állhatott Michelisz mellett dobogóra.

A Zengő Motorsport színeiben induló Nagy Norbert és Szabó Zsolt Dániel nem tudott pontot szerezni a portugál hétvégén.

A bajnokság élén Yvan Müller 22 pont előnnyel áll Gabriele Tarquini és Yann Erlacher előtt, míg a negyedik Thed Björk 34, az ötödik Jean-Karl Vernay 36, míg a hatodik helyre lépő Michelisz Norbert 47 pontos hátránnyal áll.

Fotó: michelisz.hu