Rally

Simon Wagner nyert, Hadik András legjobb magyarként 4.

Simon Wagner nyerte a Horvát Rally Bajnokság első idei versenyét, míg a magyarok közül Hadik András lett a legjobb, negyedikként célba érve.

A 27 éves Simon Wagner és navigátora, Gerald Winter minden szakaszt megnyerve zárta a Kumrovec Rallyt az élen.
Az osztrák skodás versenyző mögött a citroenes lengyel Lukasz Kotarba-Tomasz Kotarba szerezte meg a második helyet 1:44.5 perc hátránnyal.
A dobogó legalsó fokára állhat fel a verseny végén a szlovák Vlastimil Majercák és Pavol Kusnier, akik Skodájukkal 1:11.7 perccel követték a lengyel párost.

A legjobb magyar eredmény Hadik András és Kertész Krisztián nevéhez fűződik, akik az Eger Rally előtti tesztnek szánták a horvát versenyt Fordjukkal.
A kétszeres magyar bajnok mögött Kovács Antal és Istovics Gergő lettek az ötödikek szintén Forddal, míg Bacsa Tamás és Hanyik Gergely a hatodik helyen zártak az R4-es Mitsubishivel.
Ollé Sándor és Ollé Rebeka az új Skodájukkal négy szakasz után a hetedik helyet foglalták el, azonban az 5. szakaszon már nem álltak rajthoz.

Nyitó fotó: bence photo