ERC

Solberg növelte előnyét, Érdi hibátlan

Oliver Solberg vezet az első nap után a lett Liepaja Rallyn Mads östberg és Alexey Lukyanuk előtt. Gryazin a második helyről esett ki. Érdi magabiztos előnyben az ERC2 élén.

A Liepaja Rally első napjának négy szakasza után Oliver Solberg 10 másodperces előnnyel áll az élen Mads Östberget megelőzve.

A norvég citroenes a negyedik szakasz után lépett honfitársa mögé, miután Nikolay Gryazin balesetet szenvedett. Szerencsére személyi sérülés nem történt.

A napot a Rómában győztes Alexey Lukyanuk zárta a harmadik helyen 16.2 másodperc hátránnyal.

Ifjabb Érdi Tibor mind a négy szombati szakaszon a leggyorsabb ERC2-es versenyző volt, így 51.9 másodperc előnnyel vezeti a kategóriát.

Vasárnap újabb hat szakasz vár a mezőnyre.