WRC

Suninen vezet, Tanak bajban, Lappi kiesett

A Szardínia Rally első két szakasza után az M-Sport versenyzője, Teemu Suninen vezet Dani Sordo és Sébastien Ogier előtt. Ott Tanak problémával küzd és jelentős hátrányba került, míg Esapekka Lappi valószínűleg motorhiba miatt kiállni kényszerült.

Sokan tartottak a Szardínia Rally első szakaszától, mely nagyon szűk és technikás. Nagyobb dráma nélkül teljesítették a versenyzők, akik közül az M-Sport versenyzői voltak a leggyorsabbak, míg a Hyundai párosai meglepően lassúak.

A szakaszt Teemu Suninen nyerte nagy, 12.4 másodperc előnnyel csapattársa, Esapekka Lappi előtt, míg a harmadik időt a Mexikó után visszatérő Dani Sordo futotta 12.5 másodperc hátránnyal.

A spanyol Hyundai-os ideje még rendben volt, de csapattársai közül Thierry Neuville 18.3, Ott Tanak pedig 27.9 másodpercet kapott az első szakaszon.

Ott Tanak a jelentős hátrány ellenére, azt mondta a szakasz után, hogy minden rendben volt.

A Toyotások közül Sébastien Ogier volt a leggyorsabb, aki 13.4 másodperc hátránnyal a negyedik lett, míg a vb-t vezető Elfyn Evans tizedre azonos időt ért el.

A második szakasz már 9 km-rel hosszabb és 5 km/h-val gyorsabb, szélesebb szakasz volt.

Dani Sordo kihasználva nagyszerű rajthelyét a leggyorsabb volt, viszont Teemu Suninen 7.1 másodperc hátránnyal is a második időt érte el, míg Sébastien Ogier a harmadik 8.1 másodperc hátránnyal.

A Toyota két versenyzője, Kalle Rovanpera és Takamoto Katsuta is elszenvedett egy-egy kisebb kicsúszást, így időt veszítve.

Ott Tanak azonban az első szakasz után a másodikon is jelentős hátrányt szenvedett el, a vb címvédő 26.7 másodpercet kapott spanyol csapattárástól.

Esapekka Lappi azonban már nem tudta meglátni a célt és miután Fordjának motorteréből füst szált fel a második helyről kényszerült kiállni.

A két szakasz után Teemu Suninen 5.4 másodperc előnnyel vezet Dani Sordo előtt, míg a harmadik helyen Sébastien Ogier 14.4 másodperc hátránnyal áll, 4.2 másodperccel megelőzve Elfyn Evanst.

Thierry Neuville az ötödik, de hátránya már 21 másodperc, míg Kalle Rovanpera a hatodik további 10 másodperccel lemaradva.

Ott Tanak igen nehéz helyzetbe került két szakaszt követően, hiszen már 47.5 másodperc a hátránya a 9. helyen. Az észt versenyző még nagyobb bajba kerülhet, autója műszaki hibás, hiszen a szervizelés előtt újra kell a reggeli két szakaszt teljesíteni.