Rally 3

Szabó Zoltán: Nem adjuk fel!

Szabó Zoltán és Nagyváradi Roland számára a Domaháza Rallyn indult a Rally3-as szezon, ahol egy változatos verseny végén dobogón sikerült zárniuk.

“Az évre új motorral vágtunk neki a szezonnak, amit már nagyon vártunk, és reménykedtünk benne, hogy picit tudunk gyorsulni a múlt évi teljesítményünkhöz képest. – mondta Szabó Zoltán. Az első gyors után láttuk tudunk elég közel menni az elejéhez, mivel Race Cup 5., P13 kategória 3. időt autóztunk. A 3. gyors sajnos etap lett, a 2-es és 4-es gyorson is tudtunk gyorsulni, ami már elég volt ahhoz, hogy slick 4., P13 2. helyen álljunk. Az 5 gyorson leesett az eső, eső gumikkal vágtunk neki, ami jó választás volt, mert az eredményünket tudtuk tartani. A 6. gyorsra viszont felszáradt a pálya nagy része és sajnos az utolsó lassítót túl nagy tempóval közelítettük meg, amit már az olvadozó eső guminkkal nem tudtunk abszolválni. Így sikerült begyűjtenünk egy kis büntit, illetve meg is kellett fordulnunk. A végére meg kellett elégednünk a Race Cup 6.. illetve P13 kategória 3. helyével. Nem adjuk fel, támadunk a következő versenyen, ami jobb esetben Bakonya rosszabban Miskolc lesz. Nagy köszönet Lacának a motorért, a szervizeseimnek, a navigátoromnak, a családomnak, illetve szponzorainknak is.”

Fotó: Ferencz Dávid, RallyFeeling.hu