WRC

Tanak sorozatban másodszor is nyerne

Ott Tanak azt követően, hogy megnyerte hazai WRC futamát, az Észt Rallyt sorozatban második győzelmét is megszerezné a Török Rally megnyerésével.

Ott Tanak 2018-ban, Toyotával már tudott nyerni Törökországban, azonban a mostani csapata, a Hyundai eddig csak Hayden Paddon és Andreas Mikkelsen révén tudott egy-egy harmadik helyet szerezni a durva murvás futamon. A vb címvédő észt versenyző most szeretné a török versenyt Hyundaijal is megnyerni.

“Különleges pillanat volt megnyerni első versenyem a Hyundaijal az Észt Rallyn. – mondta Ott Tanak. Most azonban már a következő versenyre kell koncentrálni. Törökországban egyértelmű a cél, harcolni szeretnék a győzelemért és ezáltal folytatni a vb címért való harcot.”

Ott Tanak négy verseny után 13 pontos hátrányban az éllovas Sébastien Ogier mögött a harmadik helyen áll a bajnokságban.