Rally Café Magazin
Dakar Tereprally

A címvédő első sikere

A 2018-as Dakar győztese, Matthias Walkner nyerte az idei verseny második szakaszát a motorosoknál, összetettben továbbra is Joan Barreda vezet.

A Dakar keddi, 342 km-es szakaszán Matthias Walkner és Ricky Brabec nagy csatát vívott, végül azonban az osztrák KTM-es 22 másodperccel legyőzte az amerikai hondást.

Joan Barreda a harmadik idővel célba érve megtartotta vezető helyét összetettben. A spanyol hondás 1:41 perccel maradt el a legjobb eredménytől a Pisco és San Juan de Marcona közötti etapon.

Az ausztrál Toby Price, a 2016-os verseny győztese már a szakasz elején 3 perces hátrányba került, azonban ezt a célig tartani is tudta, így a negyedik időt motorozta.

A 2017-es győztes Sam Sunderland a hatodik lett hat perc hátránnyal.

Összetettben Joan Barreda előnye 1:31 perc Walkner előtt, míg Brabec további 2 másodperc hátránnyal a harmadik.

Holnap a mezőny Arequipaba érkezik egy 331 km-es mért szakasz után.