Rally Café Magazin
Dakar Tereprally

Barredáé az első szakasz

A spanyol Joan Barreda nyerte a perui Dakar első, 84 km-es szakaszát Lima és Pisco között a motorosok mezőnyében. A címvédő Matthias Walkner a hetedik idővel ért célba.

A 2019-es Dakar első éllovasa a motoros mezőnyben Joan Barreda, aki a leggyorsabb tudott lenni a Lima és Pisco közötti 84 km-es szelektíven.

A spanyol hondást a chilei Pablo Quintanilla Husqvarnával 1:34 perc, míg a szintén hondás amerikai Ricky Brabec 2:52 perc hátránnyal követte.

A yamahás francia Adrien Van Beveren 3 másodperccel bizonyult lassabbnak Brabecnél, míg a legjobb KTM-est, Sam Sunderlandet 1 másodperccel előzte meg.

A 2016-os Dakar győztese, Toby Price a hatodik, míg a tavalyi verseny nyertese, az osztrák Matthias Walkner a hetedik idővel kezdett az idei versenyen.