ORB ORC

Turáné az első kör a Vértes Rallyn

Turán Frigyes gumitaktikája kifizetődött és vezet az első három szakaszt követően a Vértes Rallyn a két szakaszt nyerő Velenczei Ádám és Vincze Ferenc előtt.

A Vértes Rally első két szakasza még inkább száraz volt, amit Velenczei Ádám tudott leginkább kihasználni. A skodás pilóta mindkét szakaszt megnyerve 5.2 másodperces előnyre tett szert Vincze Ferenc, 10.8 másodpercre Hadik András és 13.9 másodpercre Turán Frigyes előtt.

A kör utolsó, harmadik szakasza azonban teljes egészében vizes volt és ez alaposan felforgatta a verseny állását.

A szakaszon az inter gumikkal menő Turán Frigyes 13.7 másodpercet adott Hadik Andrásnak, 16.1 másodpercet Vincze Ferencnek és 18.7-et Velenczei Ádámnak!

A Turánék így a versenyben is az élre álltak, mögöttük Velenczei Ádám 4.8, Vincze Ferenc 7.4, Hadik András pedig 10.6 másodperces hátránnyal áll.

Az ötödik helyre az utolsó szakaszon fellépő Balogh János már 21.8 másodperc hátránnyal követi Hadikot, míg Csomós Miklóst 7, Bodolai Lászlót 10.6 másodperccel előzi meg.

A kaotikus harmadik szakaszon igazán nagyot ment Bacsa Tamás, aki az R4-es Mitsubishivel 11.7 másodperc hátránnyal az abszolút 2. időt autózta és abszolútban a 8. helyre lépett fel.

Az első 10-be még Lovász Pál és az ORC-ben második Rongits Attila tudott beférni.

Az ORB 2WD mezőnyben László Martin áll az élen három szakaszt követően, mögötte Szauer Gergő 30 másodperces büntetéssel 20.6 másodperc hátránnyal áll, míg a harmadik helyen a Peugeot Kupában vezető Német Gábor 35 másodperc hátránnyal áll.

Ma még kétszer teljesíti a három szakaszt a mezőny.

Sztárok csatája Nyíregyházán – ERC Rally Hungary nevezési lista

Volt amikor Balázs Öcsiéknek sem a célban volt vége a versenynek – Best of onboard