Mitropa Kupa

Turk nyert, Kovács Anti abszolút 4., Matics Misi 5. a Mitropa Kupában

Rok Turk rajt-cél győzelmet szerzett a szlovén Železniki Rallyn, ahol Kovács Antal az abszolút 4, a Mitropa Kupában Matics Mihály pedig 5. helyen zárt.

A szlovén Hyundai által támogatott Rok Turk minden szakaszt megnyerve 3:44.3 perc előnnyel nyerte a Železniki Rallyt, mely szlovén, horvát és Mitropa Kupa futam is volt egyben.

A második helyet az osztrák Lukas Dunner szerezte meg Skodával, ami egyben a Mitropa Kupa győzelmet is jelenti.

A verseny abszolút harmadik helyén a mindvégig kiválóan menő 2 Rally4-es autót kormányzó szlovén Marko Grossi zárt Peugeot-val, mindössze fél perccel elmaradva Dunner mögött.

Abszolútban Kovács Antal és Istovics Gergő érte el a legjobb magyar eredményt a negyedik helyen.

A Mitropa Kupában Matics Mihály és Maricsek Miklós zárt a legjobb magyar eredménnyel az 5. helyen.