Rally Cafe Magazin
WRC

Tarolt a Toyota a Hyundai otthonában

Ott Tanak vezetésével és Kris Meeke második, valamint Jari-Matti Latvala harmadik helyével hármas Toyota győzelem született a Német Rallyn. Az észt versenyző jelentősen növelte előnyét a bajnokságban Thierry Neuville és Sébastien Ogier előtt.

A Toyota versenyzői a vasárnapi négy szakaszból az első hármat előny beosztásra használt, majd a Power Stage-n Jari-Matti Latvala harmadik, Kris Meeke negyedik lett.

A versenyt Ott Tanak nyerte 20.8 másodperc előnnyel Kris Meeke előtt, míg Jari-Matti Latvala a harmadik lett további 15.2 másodperccel.

A három Toyota mögött a német alzenaui központú Hyundai következett, negyedik helyen Dani Sordo Thierry Neuville-t megelőzve… A Power Stage-t a belga versenyző nyerte.

A hatodik helyen a citroenes Esapekka Lappi zárt Andreas Mikkelsen és csapattársa, Sébastien Ogier előtt….

A kilencedik helyet Gus Greensmith szerezte meg az M-Sport Fordjával, míg a 10. helyen Takamoto Katsuta zárt első toyotás WRC futamán.

A Skoda Motorsport versenyzője, Jan Kopecky nyerte a WRC2 Pro értékelését egy perccel a fordos Eric Camilli előtt, míg a harmadik a skodás Kalle Rovanpera lett a citroenes Mads Östberg előtt.

A WRC2-ben a skodás Fabian Kreim és Marijan Griebel révén kettős hazai siker született, míg a harmadik helyen Kajetan Kajetanowicz Volkswagennel végzett.

A WRC pontversenyét Ott Tanak már 35 pont előnnyel vezeti a második helyre lépő Thierry Neuville és 42 ponttal a harmadik Sébastien Ogier előtt.

A gyártók között a Hyundai előnye 8 pontra csökkent a Toyota előtt, míg a Citroen 73, az M-Sport pedig 121 pont hátránnyal harmadik és negyedik.

A következő futamot Törökországban rendezik három hét múlva.